Тетяна Коротка народилась 20 жовтня 1976 року в місті Київ, у сім’ї киян Анатолія Андрійовича та Алли Миколаївни Єфімових.

Батько випускник Київського інституту інженерів цивільної авіації (нині Міжнародний авіаційний університет), інженер за фахом, кандидат технічних наук, доцент. Мати Тетяни, Алла, випускниця Київського інституту народного господарства імені Д. С. Коротченка (нині Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана), економіст.

Батько Тетяни має низку винаходів, багато років викладав в університеті, пізніше займався науковою діяльністю. Мама економіст, працювала на різних посадах у сфері виробництва та державного управління.

З 6 років Тетяна Анатоліївна навчалась в україномовній школі з поглибленим вивченням англійської мови, а після 9 класу вступила в Ліцей економіки та бізнесу (з 1993 р. — Київський ліцей бізнесу), де отримала середню освіту. Під час навчання у Ліцеї брала активну участь у різноманітних заходах, олімпіадах, була відзначена у конкурсі бізнес-проектів та інш.

1996 рік — закінчила бакалаврат у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, спеціальність — Фінанси і кредит;

1998 рік — закінчила магістратуру Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, спеціальність — Фінанси;

2002 —2007 роки — заочне навчання в аспірантурі Київського національного торговельно-економічного університету, кафедра фінансів;

Кандидатська дисертація «Фінансове забезпечення заходів з ядерної та радіаційної безпеки» присвячена моделям фінансування заходів з виведення з експлуатації ядерних установок та поводження з радіоактивними відходами (захист відбувся в науковій раді Науково-дослідного інституту при Міністерстві фінансів України (нині Академія фінансового управління).

2011 року закінчила програму МВА міжнародної бізнес-школи The IBR School of Executive Management, Steinbeis-Hochschule-Berlin (Німеччина).

2018 рік – пройшла навчання з питань бізнесу, міжнародних відносин та політичної економії в Лондонській школі економіки та політичних наук (The London School of Economics and Political Science).

Окрім основного навчання продовжувала підвищувати професійну кваліфікацію. Серед іншого:

2015 рік – сертифікаційна програма Академії Економічних Злочинів при Міській Поліції Лондона (Economic Crime Academy, City Police of London) з питань запобігання та розслідування хабарництва (Understanding, Preventing, and investigating Bribery Course);

2018 рік – сертифікаційна програма ING Group з питань звітування щодо «відмивання брудних коштів» (Money Laundering Reporting, AMLR Officer’s Master-Class);

2007 – сертифікаційна програма Інституту МВФ (IMF Institute) з управління макроекономікою та фінансовим сектором (Macroeconomic Management and Financial Sector Issues);

2004 – сертифікаційна програма компанії Ernst &Young з міжнародних стандартів бухгалтерської звітності (International Accounting Standards).

2003 – сертифікаційна програма Європейської Комісії з питань підготовки та управління міжнародними проектами (Design and Management of EU Support to Sector Programmes).

Кар’єра

1996 – 1999 роки – перший досвід отримувала в студентські роки працюючи на різних допоміжних посадах в економічних підрозділах українських і міжнародних компаній.

1999 – 2004 – обіймала посаду головного спеціаліста, начальника відділу економіки, планування та координації робіт (керівника фінансової служби) Державного комітету ядерного регулювання України. Тетяна стала самим молодим керівником фінансової служби в той час. Протягом роботи в регуляторі брала участь у створенні сучасного законодавства, пов’язаного  ядерною та радіаційною безпекою (з фокусом на впровадження сучасних методів фінансування в галузі енергетики та  державного регулювання галузі).

2004 – 2008 – працювала керівником департаменту з розвитку ринків фінансових послуг і європейської інтеграції Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. Відповідала за впровадження міжнародних стандартів в небанківському фінансовому секторі та адаптацію національного законодавства до законодавства Європейського Союзу. Була представником в переговорній групі високого рівня Україна – Європейський Союз, Україна – міжнародні фінансові організації (МФО), Україна – Всесвітня торговельна організація (ВТО), де представляла інтереси небанківського фінансового сектору.

2008 – 2009 –  очолила юридичний і комплаєнс Департамент в представництві провідної міжнародної фінансової групи ING-Life Ukraine, стала єдиним членом Правління –  громадянином України.

2009 – 2014 – консалтингова робота, співпраця як експерта з програмами допомоги Уряду України з боку Європейського Союзу, Світового банку, Сполучених Штатів Америки, Канади, Швейцарії та Швеції.

2010 -2011 – директор з корпоративного управління українського підрозділу групи компаній PZU Insurance Group.

2011 – 2015 – заступник директора – директор з підготовки пілотних проєктів, Програма з розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку.

З травня 2015 року – заступник бізнес-омбудсмена України, Рада бізнес-омбудсмена. Тетяна Коротка була обрана Наглядовою радою Ради бізнес-омбудсмена заступником бізнес-омбудсмена України і затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року №513-р.

З жовтня 2020 року входить до складу Виконавчого комітету Всеукраїнської мережі добропорядності і комплаєнс (UNIC).

Чоловік – Сергій Короткий, з ним Тетяна познайомилась ще під час навчання в школі. Тетяна та Сергій виховують двох доньок: Дарію (1996 р.н.) та Анну (2007 р.н.).

Нагороджена:

2007 – подяка Прем’єр Міністра України за зусилля і захист інтересів учасників і споживачів фінансового сектора в переговорному процесі Україна – ВТО (після вступу України у Всесвітню торговельну організацію).

2020 – нагороджена Президентом Італійської Республіки орденом «Зірка Італії» Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia за «постійну підтримку в рамках заходів Групи послів G7 щодо проведення реформ, надаючи постійний внесок з точки зору експертизи щодо покращення ділового середовища країни (що вбудований в економічну та політичну реальність країни).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.