Українці сьогодні демонструють високий рівень свідомості через велику кількість соціальних, культурних та освітніх проектів.

Значна частина таких проектів фокусується на вирішенні нагальних потреб українців. Але тема самоідентифікації та підвищення рівня свідомості, на нашу думку, є не просто важливою, а необхідною.

В сільських школах сьогодні навчається 1,2 млн дітей, при загальній кількості школярів в Україні – 3,8 млн. За статистикою, діти в селах прочитують 2,5 книги на рік. Це у 2-3 рази менше, аніж у містах. Одна з основних причин – доступність.Наша мета – зробити доступною книгу для дітей в селах та містечках.

З 2017 року ми купуємо книги та відвозимоїх в сільські школи. За цей час ми поповнили бібліотечні фонди сільських шкіл на понад 500 книг. Чи багато це? В розрізі того, що целише три села – краплина в морі. А якщо сказати, що 300 дітей, їх батьки та вчителі отримали можливість прочитати якісну літературу – не так уже й мало.

Кожного місяця ми не тільки привозимо книги, але і проводимо цікаві зустрічі з дітьми.
Спілкуємося, розповідаємо про наш досвід, слухаємо їх історії, підбадьорюємо, мотивуємо, надихаємо більше читати та дискутувати про прочитане.

За статистикою  найпоширенішим різновидом дозвілля серед українців є  перегляд ТБ. Не дуже позитивна картина, правда? Далі за рівнем популярності – читання ЗМІ, активність у соціальних мережах та слухання радіо. Книжки розташувалися лише на п’ятому місці. 

Ми хочемо змінити цю статистику. 

Ми хочемо забезпечити усі сільські школи України сучасними та цікавими книгами. Так, це непроста мета,  враховуючи, що таких населених пунктів у нашій країні аж 26 тис. Це місія навіть довжиною в життя.Вона чітка і зрозуміла, що складається з тисячі маленьких кроків, які не можливі без вашої підтримки.

Кожен може долучитись ставши АМБАСАДОРОМ.
Амбасадор – це людина чи компанія, що долучається до освітньої ініціативи #книги_дітям.

Як долучитись?

  1. Написати допис в соціальних мережах про книгу, яка змінила ваше життя з хештегом #книги_дітям і розповісти про нашу ініціативу.
  2. Придбати книгу і передати в проект. 15 грудня ми відвідаємо село Чепеліївку та село Саварка, що на Київщині. Перелік книг, що необхідні ми публікуємо на сторінці ініціативи або за посиланням https://drive.google.com/open?id=1skNHY3l57bFPOj1iWJ05CnnB-KC4spo5.
  3. Переказати 5, 10, 100… грн на карту 4149 6293 9637 6535 (Науменко Т.В). Звіт по закупленим книгам від надходжень щотижнево на сторінці ініціативи – https://www.facebook.com/mistofond/ та в профілі ідеолога проекту Тетяна Люлька.
  4. Приєднатися до ініціативи разом із організацією у рамках програми корпоративної соціальної відповідальності;
  5. На день народження попросити гостей замінити букет книгою. Відвідати разом з нами одну з сільських шкіл та передати книги дітям.

Більше про освітню ініціативу ми з радістю вам розповімо за номером телефону:  093 586 78 00.

Книга – ценайпростіший спосіб інтелектуального збагачення. І нам, усім разом, під силу зробити книги доступнішими для 1,2 млн маленьких українців.

Фундація “Місто Професій”

 

 

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *