У Національному музеї народної архітектури та побуту України проходить виставка, присвячена вшануванню пам’яті політичного та громадського діяча, письменника, правозахисника, лауреата Шевченківської премії, кавалера ордена Свободи – Левка Григоровича Лук’яненка. Він усе своє життя присвятив боротьбі за Україну, її незалежність та суверенність.
Виставка “Левко Лук’яненко. З Україною” в серці знайомить відвідувачів із різними гранями особистості Левка Лук’яненка – як патріота й громадянина, політика, мислителя, історика, філософа, щирої та світлої людини. На виставці представлені особисті речі Левка Григоровича, його світлини різних років у колі родини та однодумців, а також державні нагороди й літературний доробок – автобіографічні та історичні книги.
Відкриття виставки відбулося у минулі вихідні. Перед присутніми виступила дружина Левка Лукяненка пані Надія. Вона щиро поділилася спогадами про чоловіка:
– Він всього себе присвятив Україні. Є документи, які засвідчують, що ще в 1961 році він говорив, що Україна має бути самостійною, має відійти від Радянського Союзу і Москви. В тій теці також зберігаються і характеристики його тюремних наглядачів, де вони одноголосно запевняють, що така особа виправленню не підлягає…
Працівники музею подбали про те, щоб відвідувачі “чернігівської хати”, де розмістилася виставка, дійсно, отримали після її перегляду багато цікавої інформації про таку непересічну особистість як Левко Лук’яненко. Допомогло неабияк й “Чернігівське земляцтво в Києві”, представники якого взяли участь в заході.
Зокрема, директор ГО “Чернігівське земляцтво в Києві” Віктор Ткаченко розповів про миті спілкування з Левком Лук’яненком.
– Це велетень духу, велетень думки, незламна людина, правдолюб… В думках, спогадах, добрих справах Левко Лук’яненко завжди з нами. І якщо там, над нами, щось є, то Левко Григорович, і зараз тут, чує нас, бачить і вірить в перемогу України над злом, – наголосив він.
І саме в цей час в хату залетів метелик, який покружляв над присутніми й вилетів у вікно…
Закінчилося відкриття виставки спільним виконанням “Молитви за Україну”, читанням поезій, теплим спілкуванням, яке нині так всім потрібне. Виставка працює. Знайдіть час – завітайте!