Військова присяга українських військових розпочинається зі слів «Я (ім’ярек) вступаю на військову службу і урочисто присягаю Українському народові завжди бути йому вірним і відданим…». А закінчується головний для кожного бійця текст словами «Присягаю ніколи не зрадити Українському народові!»
Тож саме народ України був, є і завжди залишатиметься визначальною мірою дій та їхніх наслідків для нашого суспільства, саме народна оцінка є головною. Виходячи з цих та інших чинників, спільним рішенням ГО «Асоціація сприяння територіальної оборони» (на той момент очолюване Анатолієм Миколайовичем Коров’яковським) та громадського формування «Територіальна оборона Дніпропетровської області» (керівник Володимир Анатолійович Бєляков) у 2022 році було прийнято спільне рішення заснувати орден «Звитяги».
– Це народний орден, який вручається особам, що зробили видатний внесок у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України, – розповідає секретар нагородної комісії Володимир Бєляков. – Відповідно до затвердженого положення, цим орденом можуть бути нагороджені як цивільні особи, що зробили дуже помітний волонтерський внесок у справу оборони нашої держави, так і військові. Причому військовий орден розрізняється ще за різними родами військ.
– Хто став першим кавалером такої відзнаки?
– Орден «Звитяги» №1 торік був вручений Головнокомандувачу Збройних Сил України генералу Валерію Федоровичу Залужному. Загалом було вручено 48 таких орденів, у тому числі й один волонтерський, кавалером якого став іноземний громадянин, котрий активно допомагав і продовжує допомагати українському війську.
– А як ви визначаєте, хто гідний такої високої відзнаки, а кому ще зарано на неї претендувати?
– Рішення про нагородження приймається на основі отриманого подання: для військових – мінімум рівня командира бригади або вище, для волонтерів – від п’яти і більше громадських організацій та\або формувань.
І хоч це не державна нагорода, але ми переконані, що народне визнання у вигляді вручення такої народної відзнаки також дуже значуще. Що, зокрема, підтверджується тим, що Валерій Федорович цей орден з подякою прийняв, як й інші військові, у тому числі й рівня бригадних генералів.
Джерело: 151 окрема механізована бригада