Народився 25 червня 1979 р. у м. Києві.

У 1996-2001 роках навчався на лісогосподарському факультеті Національного аграрного університету (нині НУБіП). Під час навчання очолював студентський науковий гурток біологів-мисливствознавців. Захистив магістерську роботу (диплом магістра із відзнакою), присвячену збереженню популяції глухаря у Поліському природному заповіднику. Навчався в аспірантурі при кафедрі лісівництва і мисливствознавства – досліджував еколого-фауністичні особливості боліт Полісся.

Трудову діяльність розпочав у 2001 р. на посаді начальника мисливського господарства у Вище-Дубечанському держлісгоспі на Київщині.

У 2003 році почав працювати у регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», спочатку заступником директора, а згодом дванадцять років (2006-2017рр.) очолював цю установу. Створив у парку мережу екологічних стежок та зробив його одним із найбільш популярних осередків екологічного туризму у Поліссі.

Паралельно у 2004 -2012 роках працював у Національному університеті біоресурсів і природокористування на посаді завідувача «Музею лісових звірів і птахів» та викладав на кафедрі біології лісу і мисливствознавства. Розробив курси лекцій для навчальних дисциплін: «Біотехнія», «Облік диких тварин», «Організація мисливського господарства».

У 2014-2018 роках працював на посаді старшого викладача кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська академія», де викладав «Екологію лісу із основами лісівництва» та «Екологію наземних екосистем».

У 2013 році заснував та очолив ГО «Еколого-краєзнавча організація «Міжрічинська Пуща».

У 2014 році, на основі власної колекції старожитностей, власноруч створив «Музей лісових промислів Полісся». Одночасно започаткував безстроковий екопросвітницький проєкт «Природничий центр «Міжрічинська Пуща».

Як науковець Сагайдак Андрій брав участь у багатьох природоохоронних проєктах. Зокрема є автором наукових обґрунтувань для створення кількох об’єктів природно-заповідного фонду. Як польовий експерт брав участь у міжнародних проєктах із вивчення популяцій зубра, лося, рисі та вовка.

Сагайдак Андрій є автором та співавтором понад 50 наукових друкованих робіт – статей, методичних розробок, монографій. Галузь наукових інтересів – менеджмент природних екосистем Полісся, лісівництво, природно-заповідна справа, екологія великих рослиноїдних та хижих ссавців, орнітологія, екологічний туризм. Як популяризатор природничих знань, є автором кількох десятків науково-популярних публікацій.

У 2024 році у видавництві «Віхола» вийшла його науково-популярна книга «Загублений світ Полісся. Природа та люди великих боліт».

Текст опублікований на умовах CC BY 4.0 International

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *