«Енциклопедія Носівщини» — це  свого роду «Вікіпедія» районного масштабу, яку так само може редагувати кожен. Створена 12 лютого 2019, станом на березень 2020 має понад 900 статей.

Що спільного з Вікіпедією?

Обидві енциклопедії може вільно редагувати будь-яка людина, яка має доступ до інтернету. Можна не лише поправляти існуючі, але й створювати нові статті. Кожне редагування зберігається окремо, і тому помилкові правки дуже легко повернути назад. Є можливість блокувати вандалів — людей, які навмисно вносять хибну інформацію. Можна зберігати як тексти, так і зображення. Можуть використовувати для ілюстрування статей файли із Вікісховища — архіву вільних зображень. Тексти мають бути українською мовою. Для створення статей використовується однакова «вікірозмітка» тексту, адже обидві енциклопедії побудовані на однаковому програмному забезпеченні — системі управління вмістом MediaWiki..

Відмінності від Вікіпедії

Енциклопедія Носівщини розташована за адресою http://wiki.nosivka.info, українська Вікіпедія за адресою http://uk.wikipedia.org.

На відміну від Вікіпедії в Енциклопедії Носівщини можна розміщувати лише те, що стосується Носівського району в теперішніх чи колишніх його межах. Тут кожен може створювати окремі статті про людей — історичних осіб і сучаснииків, значимих на районному, міському чи сільскому рівні — з освіти, культури, медицини, силових органів, підприємництва (виробництва, послуг, торгівлі), адміністрації, про громадських активістів… Можна писати і про пам’ятки, будівлі, установи, організації, підприємства, заклади торгівлі і послуг, громадські об’єднання…, про кожну значиму для району, міста чи села подію.

При написанні статей завжди бажані посилання на джерело інформації, наприклад сторінку в інтернеті, номер і дату газети, назву і автора книжки… Однак, на відміну від Вікіпедії, в Енциклопедії Носівщини можна публікувати і власну інформацію, наприклад спогади, якщо Ви зареєстрований дописувач і можете підтвердити свою особу. Менш строгі, як у Вікіпедії, і вимоги до стилю. Наприклад, після основної біографічної інформації про людину, до статті можна включити і художній нарис про неї, чи інтерв’ю. Звісно за згоди авторів цих матеріалів.

Досягнення

У Енциклопедії Носівщини вже понад 900 статей, 250 зображень, серед яких переважно портрети людей, зображення пам’яток, є рідкісні карти.

Вже представлені статті, що стосуються (за абеткою): архівної справи, архітектури, біографістики,‎ ветеранського руху, ветеринарної медицини, виховання, влада, географії, геральдики, громадського харчування, громадського порядок‎у, громадянського суспільства, дозвілля, економіки, журналістики, зайнятості, історії, козацтва, краєзнавства‎, культури‎, лісового господарства‎, літературознавства, материнства, мистецтва, мовознавства‎, молоді‎, музейництва‎, науки‎, освіти‎, охорони здоров’я, політики, послуг, права, правопорядку‎, природи, сільського господарства, соціальної адаптації і захисту‎, спорту, технологій‎, торгівлі, транспорт‎у, туризму, цивільного захисту Носівщини.

Вдячний усім, хто надає матеріали та дозволи на їх використання, насамперед педагогу і краєзнавцю Валерію Михайловичу Фурсі, який надав для використання в енциклопедії не лише дозвіл на використання упорядкованої ним книги «Славні імена Носівщини», але й її електронний варіант. Дякую директору Носівської станції юних техніків Василю Васильовичу Кияниці за дозвіл використовувати зібрані ним матеріали з сайту СЮТ та поради щодо вмісту енциклопедії. Дякую всім, хто долучився до редагування статей енциклопедії, зокрема Юлії Бруй, помічнику-консультанту народного депутата, Аллі Чекан, вчительці з Мрина.

Окрема подяка — технічному адміністратору сайту, носівському ІТ фахівцю Андрієві Дідиченку, який здійснює його технічну підтримку, оновлює програмне забезпечення, гарантує наявність копій і відновлення на випадок збоїв.

Ласкаво запрошую до наповнення енциклопедії місцевих краєзнавців, освітян, бібліотекарів, працівників органів влади, підприємців, членів Носівської громади в Києві. Створюйте нові статті і поліпшуйте існуючі — для цього шукайте кнопку «редагувати» і будьте сміливими!

Цей інноваційний проект спрямований на підтримку місцевої історії, краєзнавства, культури, освіти, а відтак — патріотизму. Маю сподівання, що він здобуде підтримку як влади району і територіальних ОТГ, так і підприємців-меценатів.

Юрій Пероганич, громадський діяч в ІТ, культурі й освіті, керівник Носівського відділення Чернігівського земляцтва в Києві (2014-2016).

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *