Василь Олександрович Філіпчук народився 22 жовтня 1971 в селі Киселів Кіцманського району Чернівецької області в родині будівельників..
З 1988 навчався в Чернівецькому державному університеті, отримав кваліфікацію викладача історії. У роки навчання брав участь у перших мітингах Народного руху України (серпень 1989). Згодом став одним з членів НРУ, засновником Спілки української молоді Буковини. Брав участь у Студентській революції на граніті.
Був засновником одного з перших незалежних буковинських видань «Смолоскип». У 1992 був одним з ініціаторів відродження «Пласту» на Буковині, організовував молодіжні табори «Пласту».
Після закінчення у 1993 університету працював вчителем історії та німецької мови Довгопільської середньої школи у Чернівецькій області. У 1994 році працював журналістом у місцевих та всеукраїнських виданнях.
Протягом 1995 Василь Філіпчук працював на посаді головного спеціаліста, потім заступника керівника відділу молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації. Протягом 1995—1997 працював помічником Народного депутата України, радником в Комітеті у закордонних справах Верховної Рада України.
Згодом обіймав різноманітні дипломатичні посади, займався громадською діяльністю, організував успішні проєкти у сфері медіа.
Дипломатичну кар’єру розпочав у Міністерстві закордонних справ. З 1997 по 1999 працював першим секретарем Департаменту євроатлантичної інтеграції, керівником відділу Управління Європейського Союзу МЗС України.
У цей час за його авторства було підготовлено проєкт «Стратегії інтеграції України до ЄС», що була затверджена указом Президента України 11 червня 1998.
З 1999 по 2003 працював першим секретарем, радником Представництва України при Європейському Союзі. З 2003 по 2004 — головним радником Управління політичного аналізу та планування МЗС України. 2004—2005 — заступником директора Політичного департаменту МЗС України
З серпня 2005 — керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України, з серпня 2006 — заступник голови Представництва України при Європейському Союзі. У 2010—2011 — директор Департаменту Європейського Союзу, МЗС України, 2011—2012 — директор Політичного департаменту в МЗС України. З 10 травня 2012 по 2013 — директор Департаменту європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України.
У 2014 став головою правління Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД). Під його керівництвом МЦПД було організовано десятки конференцій, круглих столів та інших заходів з проблем євроатлантичної інтеграції України, міжнародної безпеки, а також інших внутрішньополітичних та зовнішньополітичних питань. У 2016 році Василь Філіпчук стає Головним радником МЦПД.
У 2020 році Василь Філіпчук приєднався до «Ініціативи 16 липня», до якої увійшли провідні українські громадські та політичні діячі, вчені, митці. Ініціатива ставить за мету проведення загальнонаціонального інклюзивного діалогу для визначення майбутнього України на основі принципів національного консенсусу.
Василь Філіпчук також брав участь у діяльності Euro-Atlantic Security Leadership Group (EASLG), що спрямована на посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні.
Навесні 2014 Василь Філіпчук ініціював створення незалежного інформаційного інтернет-ресурсу, який, за його словами, став би відповіддю «на запит суспільства на нові смисли, новий контент, нове бачення того, хто ми, де ми, куди ми рухаємося». У серпні 2014 було запущено сайт «Апостроф», власником якого стало ТОВ «Європейська медіа-група», 100 % засновником якого є Василь Філіпчук.
Пізніше він вирішив підтримати інформаційний інтернет-проект «Реаліст» — з 2016 року Василь Філіпчук є 100 % засновником ТОВ «Глас-Медіа», якому належить сайт «Реаліст».
Практично відразу після успішного запуску сайту «Апостроф», у нього з’явилися плани щодо розширення аудиторії за допомогою виробництва відео-продукту. Відтак у 2016 році спершу в межах сайту було організовано відео-студію, а згодом, після отримання у 2019 році ліцензії, почалася підготовка до запуску повноцінного телеканалу. Навесні 2020 року відбувся перший технічний прогон, а 1 червня розпочалося супутникове мовлення нового інформаційного телевізійного каналу Апостроф TV. Наразі «Апостроф TV» можна переглядати через супутник Astra, за допомогою кабельних мереж і провайдерів інтернет-телебачення. У найближчій перспективі, за словами Василя Філіпчука, отримання Т2-ліцензії для каналу «Апостроф TV». Згідно з даним Мінюсту, Василь Філіпчук є власником частки у 40 % ТОВ «Апостроф ТВ».
Одружений, має чотирьох синів.
Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.
Українська мова — рідна; англійською, німецькою — володіє вільно, французькою — зі словником.
Серед захоплень — література (є власником бібліотеки українських і закордонних стародруків), подорожі та спорт.
Автор фото Perohanych. Текст і фото опубліковані на умовах CC BY-SA 3.0