Таке рішення підтримали 276 депутатів з 330 присутніх у парламенті. 30 проголосували проти, ше один депутат утримався, а 23 — не голосували.
В указі про воєнний стан йдеться про області, розташовані вздовж російського, молдовського кордону та узбережжя Чорного й Азовського морів.
Воєнний стан запровадили у таких областях:
- Вінницькій,
- Луганській,
- Донецькій
- Миколаївській,
- Одеській,
- Сумській,
- Харківській,
- Чернігівській,
- Херсонській,
- Запорізькій.
«В указі президента доручено військовому командуванню, органам виконавчої влади запроваджувати заходи, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та безпеки держави. У зв’язку з введенням воєнного стану можуть обмежувати конституційні права і свободи громадян, відповідно до законів і Конституції України», — сказав глава РНБО Олександр Турчинов перед голосуванням.
Він також зазначив, що наразі не планується застосування цих норм: «Президент не планує застосовувати ці норми. Але у випадку загострення умов і загострення військової ситуації ми повинні мати такий інструмент і таку можливість під час введення воєнного стану».
Наголосимо, що Рада національної безпеки та оборони рекомендувала запровадити воєнний стан в Україні на 60 днів, проте у новому указі Порошенка йдеться про термін у 30 днів.
Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.
Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки
Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.
Джерело: Громадське
Фото: uk.etcetera.media