Хотілося б, щоб життя української культурологічної преси було кращим у нашій державі, як і української культури в цілому. Але не варто витрачати час на нарікання. Є цікаві думки, цікаві бачення і найголовніше – є люди, які робили і продовжують робити нині цей світ кращим, незважаючи ні на що. Про все це написали у своїх есе учасники конкурсу “Україна – це культура”.
Понад сімдесят робіт було оцінено членами журі до складу якого увійшли: Євген Букет – український краєзнавець, журналіст і громадський діяч, Тетяна Шептицька – науковиця, поетка, журналістка, громадська діячка, перекладачка та Володимир Святненко – письменник, краєзнавець і публіцист.
Були висловлені певні зауваження. Достойно було оцінено немало робіт. Але переможців всього три. Ними стали:
Ігор Стамбол, народився на Одещині, за фахом – історик, кандидат історичних наук, викладач Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка. Автор понад 40 наукових публікацій, оповідань у різних збірниках та п’яти власних книжок, серед яких дві художні: збірка оповідань «Злочинний порятунок» (2017) та містичний трилер «Прокляття інших» (2020) — перше місце за есе “Культура чи економіка”;
Петро Масляк, народився у м. Миргороді Полтавської обл. Доктор географічних наук, професор, академік Національної академії вищої освіти України. Автор понад 500 наукових та науково-популярних публікацій. Письменник, публіцист, блогер, спікер телевізійних програм. Працював у середній школі, Академії наук, Інституті українознавства, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка — друге місце за есе “Культура, як інструмент позитивних перетворень в суспільстві”;
Анна Данильчук, кандидат філологічних наук, доцент, докторант Волинського національного університету імені Лесі Українки. Авторка Щоденної всеукраїнської газети «День», співавторка трьох книг видавництва «Українська Прес-група»: «Корона або спадщина Королівства Руського», «Ave. До століття Гетьманату» та «День Вдячності» під загальною редакцією Лариси Івшиної. Блогерка та есеїстка. Фіналістка Міжнародного літературного конкурсу есе і новел «WorkStory» 2021. Експертка Українського культурного фонду, програма «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти» — третє місце за есе “Сельтерська вода vs культура 3:0”.
Твори переможців будуть надруковані в журналі “Українська культура”. Переможці отримають журнали разом із дипломами.
Дякуємо всім за участь і небайдужість до зазначеної конкурсом теми! Україна – це культура!
Оргкомітет