Наталія Петрівська,
юрист в галузі фармацевтичного права

Панічні настрої під час пандемії коронавірусу «змушують» населення шукати поради, як не захворіти або вилікуватись з багатьох джерел, особливо в Інтернеті.

Ви вже встигли порахувати, скільки разів натрапили на новину чи рекламу ліків, які допоможуть та врятують васвід COVID-19? На жаль, більшість такої інформації є фейковою і точно не зможе допомогти.

Взагалі, незалежно від того, які ліки ви купуєте, необхідно пам’ятати правила, що є незмінними навіть під час епідемії:

1. Лікарські засоби в роздріб можуть реалізовувати виключно ліцензовані аптеки та аптечні пункти. Будь-яка інша торгівля ліками є незаконною, а отже, може наражати на придбання підробок та неякісних препаратів.

2. Замовляйте та резервуйте лікарські засоби виключно на офіційних сайтах аптечних закладів. Наразі, більшість аптечних мереж розширили функції дистанційного замовлення ліків, пропонують додаткові знижки чи лояльні умови купівлі при онлайн-резервуванні.

Не користуйтесь невідомими та підозрілими сервісами, які пропонують продаж ліків та їх доставку, не наражайте себе на небезпеку!

3. В аптеці працюють фармацевти та провізори – фахівці, які зможуть надати споживачам професійні консультації по медпрепаратам та правильно підібрати виписані лікарем ліки. Сьогодні ці спеціалісти у складних умовах виконують важливу функцію, головною метою якої є допомога пацієнтам.

4. При купівлі лікарських засобів фармацевт чи провізор зобов’язаний видати покупцю фіскальний чек. Це є подальшою гарантією споживача на пред’явлення претензій, в разі купівлі неякісних ліків.

5. Пам’ятайте! Лікарські засоби та медичні вироби належної якості не підлягають поверненню. А отже, не купуйте багато ліків «про запас» або тих, що не виписував лікар.

Будьте здорові!

 

Від Наталія Петрівська

Керівник GR-напрямку Асоціація рітейлерів України (RAU)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *