Олена Казьміна – засновниця і директорка туристичної агенції «Орнамент України». Впродовж багатьох років робить все від неї залежне, аби в світі сприймали Україну як гідну поваги і уваги туристичну Мекку. Адже у нас дійсно є що показати, на що подивитися, не зважаючи ні на що.

За освітою (закінчила свого часу Київський політехнічний інститут) – менеджер-організатор. Працювала адміністратором популярного фестивалю «Червона рута». Паралельно продовжувала займатися науковою роботою, писала дисертацію по інноваційному розвитку твердосплавної підгалузі. Та, в принципі, цей процес триває й досі. Тільки вже незабаром кандидат наук Олена Казьміна захищатиме докторську. Але… Про все, як говорять, за порядком.

Якось Олені, коли знаходилася в декретній відпустці, чоловік запропонував зайнятися туристичним бізнесом.

«Ох, як мені ця ідея відразу сподобалася! Я ж народилася і довго мешкала в Києві в районі «Золотих воріт». Дуже люблю своє місто. Перше, що спало на думку – показати Київ таким, як знаю його сама. Та, розпочавши процес, відразу зрозуміли, що нашим з Олександром ідеям буде тісно в рамках столиці. Чоловік ще й до одруження займався активним туризмом. Тому невдовзі ми вже  розробляли цікаві маршрути в різні регіони усієї України».

Справа Олени відтоді розвивається: офіс, працівники, партнери, клієнти, і  улюблена щоденна робота, яка попри всі труднощі сьогодення приносить молодій жінці велике задоволення.

Мандрівки, в які вирушають туристи разом з «Орнаментом України», завжди цікаві. За словами директора, вони розробляються дуже ретельно. Адже пам’ятних, цікавих місць в нашій країні величезна кількість. Працівники компанії намагаються зробити все від них залежне, аби люди, вирушаючи, приміром, в «Асканію-Нову», побачили дорогою туди й назад якомога більше чудових місць.

Нині українцям вже пропонують поїздки і в Грузію, Азейбарджан… Налагоджуються співпраця  з іншими країнами. Олена розповідає про це з особливим ентузіазмом.

«Хочеться, щоби не тільки до нас приїздили туристи, а й щоб наші співвітчизники мали змогу бачити світ, подорожувати. Адже тоді можна порівнювати, чи гірше в нас чи, насправді, не все так і погано. Ми маємо прекрасні краєвиди, чудову українську кухню, хороших людей у містах і селах. Нам також є чим дивувати, захоплювати, вражати в доброму розумінні цього слова».

Прикро, що туристичний бізнес в Україні не дуже підтримується на державному рівні. Відчуття такі, що взагалі до цього нема нікому діла.

Звичайно ж, це сфера, яка не дає швидкої віддачі. Але в інших країнах розуміють її вагу, перспективи. Туризм – це імідж будь-якої держави. Це додаткові робочі місця. Це розвиток інфраструктури, готельного, ресторанного бізнесу. Це інвестиційна привабливість.

«Після подій, які відбувалися на Майдані, потім на сході країни, іноземні туристи неохоче їхали до нас. Україна практично була не рекомендована для відвідування. Але потроху крига тане. Приїздять одні, отримують задоволення, повертаються живі-здорові додому і радять іншим вирушати в подорож. Тобто таких клієнтів відчутно більшає. Є над чим працювати».

Для Олени робота у власній туристичній компанії – це ще й певна соціальна місія. Бо кожна поїздка – дає одним людям відпочити, гарно провести дозвілля, а іншим  заробити гроші – водіям, екскурсоводам, музеям, заповідникам…

«Головне – віддаватися справі сповна. Мені подобається робити добро добрим людям. Подобається спілкуватися. Серед клієнтів агенції за ці роки багато є тепер вже наших друзів. Поїздки об’єднують, наповнюють позитивом у житті».

Олена оптиміст. Вона добре знає, що коли маєш мету, йдеш до неї – буде результат.  Вірить, що в державі зміни на краще теж будуть. Адже ми всі цього хочемо і всі, кожен як уміє, працюємо задля цього.

До речі, разом із однодумцями, Олена Казьміна, взялася нещодавно за реалізацію громадської ініціативи – проекту Ради молодих вчених.

«У наших молодих українських науковців є чим поділитися з іншими. Тих, хто має лекторський талант, вміє працювати з залом, ми запрошуємо проводити різні тренінги, лекції, семінари, ділитися знаннями з максимально широким загалом. Теми пов’язані з математикою, кібернетикою, прогнозуванням. Заходи проходять раз на місяць у Київському будинку вчених, у різних арт-просторах. Люди приходять. Багато молоді серед слухачів. Значить, наша команда на вірному шляху».

Чоловік Олександр ще на початках відійшов від справ компанії. З ними добре справляється Олена. Він може порадити, підтримати завжди в разі потреби, але займається іншим. У подорожах вони разом. Не вдвох. Втрьох. Бо часто з мамою й татом мандрує світами і їхній син Ярослав. Він ще школяр, захоплюється географією, історією. Та найбільше йому до душі в поїздках те, що вони – сім’я, що вони всі разом.

Вдома Казьміни давно відмовилися від телевізора. Адже з кожної поїздки привозять стільки вражень і цікавої інформації, що не треба ні шоу, ні серіалів. Вони тільки заважають сімейному спілкуванню, обміну думками та спогадами.

У планах – пошуки цікавого і нового, саморозвиток.

«Якісь певні етапи в бізнесі, житті вже пройдено. В уяві вимальовується нова картина того, що на наступних етапах даватиме, наприклад, мені силу. Кожному з нас багато підказує оточення, спілкування з сильними людьми,  зовнішній світ. Треба рухатися вперед».

І отак крок за кроком Олена Казьміна йде до досягнення всіх поставлених перед собою цілей. Тендітна, сором’язлива, скромна, але яка метка, впевнена у власних силах і сильна. Вона візьме ще багато всього від життя. Бо ж вміє і дбати, і ділитися з іншими заробленим карбованцем, теплом серця, добрим словом підтримки, що дорожче часом за всі скарби. Інвестори активно співпрацюватимуть з нашими туристичними компаніями, коли їх очолюватимуть такі неспокійні, активні, завбачливі і далекоглядні керівники. На все свій час.

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *