ГО «Вікімедіа Україна» запрошує бібліотекарів та всіх охочих долучитися до міжнародної акції #1Lib1Ref в українському розділі Вікіпедії, що триватиме синхронно зі світом — з 15 січня до 5 лютого. Її метою є покращити перевіреність фактів у Вікіпедії та допомогти наповнити найбільшу онлайн-енциклопедію посиланнями на авторитетні джерела.

Сьогодні, як ніколи, світ потребує надійної інформації з таких джерел, як Вікіпедія, що пропонує безплатні, доступні кожному знання.

Один із багатьох способів поліпшення Вікіпедії — долучитися до #1Lib1Ref. Це регулярна міжнародна акція, яка з 2016 року проводиться у першу чергу для бібліотекарів (назва походить від англомовного скорочення фрази «один бібліотекар, одне посилання»). Утім, долучатися до акції можуть усі охочі, додаючи до статей посилання на авторитетні джерела.

Щоб долучитися, додайте якомога більше авторитетних джерел до статей, які цього потребують та гештеґ #1Lib1Ref в описі змін при збереженні редагування. Детальні умови та покрокова інструкція участі на сторінці акції у Вікіпедії.

18 січня, у вівторок, ГО «Вікімедіа Україна» проведе вебінар, де розкажуть про акцію та детально покажуть, як взяти у ній участь. Для участі зареєструйтеся за посиланням.

Також ГО «Вікімедіа Україна» надішле сувеніри та сертифікати про участь активним учасникам ініціативи. Детальніше про умови отримання — на сторінці проєкту у Вікіпедії.

Доєднатись до ініціативи та отримати сувеніри акції можна також перевіряючи внесок інших учасників. Якщо ви маєте бажання та можливість допомогти із патрулюванням з 15 січня до 19 лютого, вмієте пояснити правила Вікіпедії та умови ініціативи простими словами, а найголовніше доброзичливо ставитесь до новачків — записуйтесь на сторінці обговорення акції у Вікіпедії за посиланням.

Якщо ви вже досвідчений користувач — спробуйте власні сили у змаганні за першість у регіоні Центрально-Східна Європа. Додаючи авторитетні джерела у Вікіпедії, Вікіджерелах чи Вікіданих використовуйте два гештеґи #1Lib1Ref та #1Lib1RefCEE. Переможці отримають ваучери на покупки у Wikipedia Store та сертифікати від Фонду Вікімедіа. Більше про регіональний конкурс.

У 2021 році ГО «Вікімедіа Україна» вперше виступила координатором кампанії #1Lib1Ref в українській Вікіпедії. З 15 травня до 5 червня 40 учасників та учасниць додали посилання на джерела до 700 статей в українській Вікіпедії. 90 бібліотекарів та бібліотекарок взяли участь у вебінарах.

Читайте більше: #1Lib1Ref: результати марафону для бібліотекарів у Вікіпедії

Долучіться до ініціативи #1Lib1Ref у 2022 та допоможіть поліпшити найбільшу світову онлайн-енциклопедію!

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою glam@wikimedia.org.ua.

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *