Поєднати Міжнародний жіночий день 8 березня з Днем матері є чоловічою логікою. Адже це абсолютно два різні за змістом свята.

Ба більше, ніхто не змушує чоловіків стояти у чергах за квітами. В Україні вже декомунізували назви міст і вулиць, це ж варто зробити і з 8 березня та надати йому українського змісту.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорила письменниця Лариса Ніцой. Повідомляє Український репортер.

«8 березня в Україні офіційно звучить, як День боротьби за права жінок, але варто говорити і про те, що українське жіноцтво ще в радянські часи декомунізувало це свято. Тому цей день перетворився на день дарування квітів жінкам», – сказала Ніцой.

На її думку, поєднувати 8 березня з Днем матері, як дехто з українських чиновників пропонує, є чоловічою логікою. Адже це абсолютно два різні за змістом свята.

«На День матері треба вітати матусь, яких люблять і поважають. Також цей день є нагадуванням того, що якої б статі і сексуального спрямування така людина не була, вона колись стала мамою. Тому я не знаю, чи варто поєднувати ці два свята», – зазначила вона.

Вона зазначила, що їй не хотілося б взагалі скасовувати це свято, а наголошує, що варто йти еволюційним шляхом. Саме тому вона розповіла, як змінювалось її ставлення до цього дня.

«В різний час відношення до цього свята у мене змінювалось. У молодості я його захищала і казала, щоб ніхто нікому не заважав нам отримати свою квіточку. Потім, коли я подорослішала і прочитала про всі комуністичні нашарування, я була категорично проти нього і казала, що мені не треба ні ваша квіточка, ні ваш комунізм. А зараз я стала більш лояльнішою. Навіть вчора, коли я йшла через перехід, то він був увесь у квітах, які купували чоловіки. І я подумала про те, що це маленька краплинка щастя для жінки, коли їй принесуть сьогодні букет», – розповіла Ніцой.

Вчора вона не бачила, щоб хтось змушував стояти чоловіків в черзі за квітами.

«Ми перейменовували вулиці та міста з метою надати назвам українського змісту. Теж саме можна зробити з 8 березня і надати йому українського змісту, як колись це зробили з православ’ям, яке заходило в Україну. Адже тоді просто наклали православні свята на язичницькі. Тому, мені видається, що це свято можна зробити українським і завершити обговорення, яке триває вже 20 років», – додала вона.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=19&v=Uuy504y3SQU

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *