Secretary-General of the United Nations (UN) Antonio Guterres (R) delivers a speech flanked by World Economic Forum (WEF) president Borge Brende, during the World Economic Forum (WEF) annual meeting in Davos, on January 23, 2020. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP) (Photo by FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

Світовий економічний форум назвав чільним ризиком для світового розвитку нерівність між заможними та бідними країнами, що посилилася внаслідок пандемії.

Про це йдеться у звіті WEF про глобальні ризики.

Автори стверджують, що нерівномірне економічне відновлення шкодитиме співпраці країн світу у боротьбі з глобальними викликами.

Активна вакцинація в заможних країнах та швидка цифрова трансформація сприятимуть їхньому швидкому поверненню до допандемічних рівнів. Очікується, що вони перевищать своє допандемічне зростання на 0,9% у 2024 році.

На момент написання звіту, 50 країн вакцинували від COVID-19 вже 70% населення та почали пропонувати бустерну дозу.

Проте 52 найбідніші країни, у яких проживає 20% населення світу, вакцинували лише 6% громадян. У перспективі появи нових, більш заразних штамів вірусу, вже наявний розрив між заможними та бідними країнами може лише поглибитися.

Це ж стосується країн, що розвиваються. На відміну від заможних країн, у 2024 році вони будуть на 5,5% позаду допандемічних рівнів.

Частиною різниці в економічному розвитку буде перетік інвестицій від невакцинованих до вакцинованих країн у спробах зменшити інвестиційні ризики.

Наслідком такого розриву може стати зростання економічної міграції у світі. Зокрема, такий ризик визнали головним у 13 країнах, серед яких Україна, Ель Сальвадор, Вірменія та Венесуела.

Проте у WEF вважають, що неузгодженість між зростанням міграційного тиску у країнах, з яких виїжджають громадяни та бар’єрів у країнах, до яких вони прямують, може сприяти напрузі на міжнародній арені. У найгіршому разі – спричинити гуманітарні кризи.

За інформацією epravda.com.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *