Громадська спілка «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» повідомляє, що нагальною проблемою програми «Доступні ліки» є різниця в цінах, що формуються в аптеках та зазначені в Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженому МОЗ України. Відкритий лист щодо цього направлений ГС “Аптечна професійна асоціація України (АПАУ) в НСЗУ, Кабмін, МОЗ, а також опублікований у ЗМІ.

Голові Національної служби здоров`я України О. Петренку

Прем’єр -міністру України В. Гройсман

В.о. Міністра охорони здоров`я України У. Супрун

Щодо проблем функціонування державної програми «Доступні ліки»

Шановний пане Олеже!

Громадська спілка «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» в черговий раз звертається до Вас з питань функціонування програми «Доступні ліки». На сьогодні аптечні заклади – учасники програми «Доступні ліки» стикнулись з багатьма проблемами, що не дають можливості відпуску лікарських засобів в належному порядку, зокрема йдеться про постійні технічні порушення в роботі програми, недосконалу роботу МІС, споживачі замість СМС чи роздрукованого бланку рецепту звертаються з написаними від руки номерами рецептів, лікарі невірно виписують рецепти, в аптеках створюють великі черги, відчувається невдоволення пацієнтів, а деякі суб’єкти господарюванні досі не змогли підключитись до програми внаслідок неналежної роботи eHealth.

Однак, найбільшою проблемою програми «Доступні ліки» є неможливість відпуску ліків у зв’язку з різницею в цінах, що формуються в аптеках та зазначені в Реєстрі, затвердженому МОЗ України. Невідповідність вартості препаратів в аптеці пов’язана з недотриманням цін на лікарські засоби виробником або розміру оптової надбавки дистриб’ютором. При відпуску лікарських засобів з аптеки за електронними рецептами в програмі eHealth відсутня функція відпуску препаратів за нижчим цінами, ніж встановлені в Реєстрі. Тобто, відпуск таких препаратів неможливий. Дана ситуація може взагалі, найближчим часом, заблокувати відпуск лікарських засобів за програмою «Доступні ліки».

На цій проблемі ГС «АПАУ» наголошує з 2017 р., однак, ані Міністерство охорони здоров`я, ані Національна служба здоров`я України не врахували даних ризиків, не ініціювали та не затвердили відповідні зміни до нормативних актів (зокрема, до постанови КМУ від 17.03.2017 № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» та наказу МОЗ від 21.03.2017 № 298 «Про затвердження форми Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню»).

Отже, враховуючи велику кількість проблем функціонування програми «Доступні ліки», просимо терміново провести нараду за участю представників МОЗ, НСЗУ, Держпродспоживслужби, аптечних закладів-учасників програми, ГС «АПАУ»  та інших організацій за для подальшого вирішення нагальних питань.

Сподіваємось на порозуміння.

З повагою                                                                       Володимир Руденко, директор АПАУ

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *