Розмовний клуб вивчення української мови стартував цього місяця у Чернівцях. Його організатори – Молодіжний центр Чернівців  «Резиденція молоді»  та етнографічний проєкт «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва (БЦКМ).

Ідея насправді дуже проста – допомогти українцям із вивченням мови за посередництва традиційної культури. В чому секрет «паляниці», яка логіка «кольорових прикметників», як освідчитися у коханні українською мовою та чому суржик – це як підліткові комплекси, котрі треба вчасно долати? Ось саме це вивчають численні слухачі курсів, причому вивчають із задоволенням.

Авторка і лекторка курсу – письменниця, кандидатка філологічних наук, кураторка проєкту «Спадщина» БЦКМ зізнається: її приємно дивує кількість заявлених учасників (кожне заняття – аншлаг). Розповідає, що основний формат занять – наживо, причому практикуються як стаціонарні, так і виїзні заняття. Проте через велику кількість запитів з інших областей формується і «віртуальна» група, учасники якої слухатимуть уроки української мови у відповідному додатку. Серед охочих відвідувати такі заняття – й іноземці: білоруси, котрі воюють за Україну.

«Насправді ми не єдині, хто навчає правильно спілкуватися українською – до прикладу, курси з вивчення української мови запрацювали у Чернівецькому національному університеті, над розробкою занять працює колектив викладачів філологічного факультету. Наш же розмовний клуб вчить не тільки відчувати мову, а й розуміти місцеві традиції – на мій погляд, саме мова є осердям народної культури і навпаки – традиція є ключем до розуміння логіки мови. Тому ми не просто вчимося, ми вслухаємося у мову та її сенси», – розповідає Іванна Стеф’юк.

«Як ми пересвідчилися, мова насправді єднає. Хтось приходить на заняття вивчити українську мову з нуля (вік тут абсолютно не відіграє роль), хтось – удосконалює рівень володіння, а хтось гарно проводить час і відкриває рідну культуру заново. Окрім української мови, в «Резиденції молоді» відбуваються  кінозустрічі, «історичні посиденьки» та інші заходи, головний складник яких – спілкування», – розповідає очільниця Молодіжного центру Чернівців «Резиденція молоді» Світлана Олексійчук.

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *