Днями, як повідомляють у МОН, відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу наукових, науково-дослідницьких проєктів студентів, аспірантів «Зберігаючи пам’ять про Голокост». Одразу четверо молодих науковців посіли призові місця.

І місце посів Михайло Домаскін (Херсонський державний університет) із роботою «Солдати і офіцери німецької окупаційної влади очима жертв та свідків Голокосту в Україні».

ІІ місце – Варвара Кабаргіна (Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна) з роботою «Метаморфози пам’яті. Євреї на карті Харкова, Одеси та Дніпра».

ІІІ місце розділили Ольга Голущак (Маріупольський державний університет) із роботою «Проблема осмислення геноциду в сучасних вимірах культури» та Андрій Пикало (Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна) із роботою «Пережити Голокост: усні історії про виживання та порятунок євреїв Києва».

Переможці отримають грошову винагороду в розмірі: 5 600 гривень (за І місце), 3 500 гривень (за ІІ місце) і 2 500 гривень (за ІІІ місце). Також головний переможець зможе пройти стажування в Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр», щоб реалізувати свій проєкт спільно з командою Меморіалу.

«Дуже важливо підтримувати та розвивати освітні ініціативи, вони мають потужний вплив на систему освіти та науки України, сприяють підтримці талановитої молоді, залученню її до розв’язання проблем вивчення, дослідження історії, зокрема Голокосту, сприяють реалізації творчих здібностей молодих науковців», – наголосив заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції, голова журі конкурсу Андрій Вітренко.

Інші члени журі конкурсу також високо оцінили рівень підготовки конкурсантів.

«Від першого конкурсу його рівень і значимість зростають. Люди, які брали участь у конкурсі цього року, показали дуже високу якість підготовки та серйозні наукові результати. Членам журі важко було визначити переможців», – зазначив директор Інституту дослідження території і ландшафту пам’яті Бабиного Яру при Меморіальному центрі Голокосту Владислав Гриневич.

«Не так давно нараховувалося не більше двадцяти кандидатських робіт з питань Голокосту, і це за весь період незалежності України. Така низька кількість досліджень з даної теми не є адекватною. Інтерес до нашого конкурсу вселяє надію, що кількість досліджень на тему історії Голокосту в Україні серед молодих дослідників, не обов’язково істориків, буде збільшуватися», – додав директор Інституту вивчення Голокосту в Східній Європі при Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр» Андрій Руккас.

Довідково: Конкурс «Зберігаючи пам’ять про Голокост» вже третій рік поспіль проводить Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» спільно із Міністерством освіти і науки України. Цього року він був приурочений до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27 січня. До участі в конкурсі були запрошені студенти, які здобувають освіту за ступенем бакалавра (3-4 курс), магістра та аспіранта. Усього на конкурс цьогоріч надійшло 29 заявок (22 заявки студентів та 7 заявок аспірантів) із 19 закладів вищої освіти України. Мета конкурсу – пошук та підтримка талановитої молоді та залучення її до вивчення і дослідження історії Голокосту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *