Україна вп’яте відзначає річницю Революції гідності

В Україні сьогодні, 21 листопада, відзначається День гідності і свободи. Приурочена до обох революцій (2004 і 2013 року) пам’ятна дата відзначається вже в п’ятий раз.

Це свято є наступником Дня свободи, який на честь Помаранчевої революції відзначався 22 листопада з 2005 по 2011 роки. Президент Петро Порошенко 13 листопада 2014 року підписав указ про святкування Дня гідності і свободи 21 листопада.

21 листопада 2013 року у Києві розпочалися акції протесту після того, як уряд призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Акцію, яка отримала назву Євромайдан, підтримали в багатьох містах України. Після розгону Євромайдану в ніч з 29 на 30 листопада протести різко прийняли антипрезидентський і антиурядовий характер.

В результаті тримісячного протистояння і кровопролитного загострення в лютому 2014 року був повалений режим колишнього президента Віктора Януковича, після чого почалася військова агресія Російської Федерації, яка супроводжувалася анексією Криму та окупацією окремих районів Донецької та Луганської областей.

Чогось ми завдяки цим подіям досягли, когось дорогого втратили… Навчилися об’єднуватися заради справи і спільно діяти. Зрозуміли, що можемо бути сильними і впевнено йти до мети.

Шлях боротьби завжди непростий, але він веде нас, наших нащадків у краще майбутнє.

Працюймо на благо України! Щастя, миру, добра!

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *