Президент вирішив виплачувати одноразову грошову винагороду особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”, повідомляє Юрліга.

Винагорода виплачується в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України. Порядок виплати визначить Кабмін.

У разі присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” посмертно або в разі смерті Героя, винагорода виплачується членам сімей.Відповідні зміни до Статуту звання Герой України внесені Указом Президента від 28 березня 2019 року № 92/2019.

Герою України вручається орден “Золота Зірка” за здійснення визначного геройського вчинку. Орден виготовляється із золота і має форму п’ятикутної зірки, накладеної на вінок із дубового листя. Промені зірки поліровані. Розмір ордена між протилежними вершинами зірки 35 мм. Зворотний бік ордена плоский, з написом рельєфними літерами “Герой України” та порядковим номером ордена. У верхньому промені зірки є кільце з вушком, яке сполучається з фігурною колодкою, обтягнутою стрічкою. Стрічка ордена шовкова муарова зі смужками синього і жовтого кольорів.

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *