У Міській бібліотеці в Празі відбулася презентація оригінального фотоальбому «Між вами. Українці, якими ви їх не знаєте», що репрезентує  30 успішних українців, які роблять кар’єру у Чеській Республіці, руйнуючи стереотип про «некваліфікованого» українського заробітчанина. Йдеться про топ-менеджерів і вчених, банкірів і художників, реставраторів та лікарів, спортсменів і музикантів, а також генетиків, біохіміків, програмістів, архітекторів, інженерів-конструкторів, хореографів, солістів опери і балету та навіть паркуристів.

Семеро з них народилися у Львові, втім географія проекту ними аж ніяк не обмежується. Так, художник, поет та реставратор Олександр Козлов, який є єдиним іноземцем, допущеним до порятунку скульптур зірок чеського бароко Матіаша Бернарда Брауна та Яна Міхала Брокоффа, народився в селищі Покровка Дніпропетровської області.

Найвідоміший паркурист ЧР, ідол чеських підлітків, ютубер, власник кількох фірм Тарас Поворозник ріс у селі Бедриківці на Хмельниччині. А шестикратна чемпіонка України з одиночного фігурного катання, призерка Чемпіонатів Європи 1995, 2004 та 2005 років, чотириразова учасниця Олімпійських ігор Олена Ляшенко, яка зараз живе у чеському місті Кладно, – киянка. Тільки за півроку, кінець 2018-початок 2019-го, її вихованці з клубу «Rakovník» завоювали на найрізноманітніших змаганнях в ЧР 61 медаль, 31 з них – золота.

Автор текстів – журналістка, письменниця, колишня львів’янка Олена Лань. Фото – Яна Шпакова.

«Героями проекту стали лауреати численних мистецьких та наукових премій ЧР, ті, кого знають, поважають та відзначають у відповідних професійних колах, і кого пересічний чех, на жаль, майже не співвідносить з Україною», – розповідає координатор проекту Лариса Галишич.

Проект відбувся за підтримки Посольства України в Чеській Республіці.

 

Детальніше про це:

https://zik.ua/news/2019/03/06/nashi_v_chehii_ukraintsi_yakymy_ih_ne_znayut_1523525

Передмова Лариси Галишич: https://mezivami.cz/about/

 

 

 

 

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *