Найближчим часом киянам, як і мешканцям всієї країни, доведеться жити за новими законами у сфері житлово-комунального господарства. Одним з перших нововведень буде  плата за “Абонентське обслуговування”. «Щасливий момент» настане орієнтовно через 5 місяців  після закінчення карантину, на виконання норм Закону «Про житлово-комунальні послуги»  при переході до нових моделей договірних відносин між мешканцями квартир, які є власниками всього будинку, та постачальниками послуг.

Нагадаємо, що у зв’язку з введенням обмежувальних заходів, термін введення абонплати на житлово-комунальні послуги перенесли з 1 травня до завершення карантину.

Якого розміру буде ця абонентська плата, поки напевне не знає жодне комунальне підприємство в Україні. Але Постанова КМУ № 808 регламентує «граничний розмір плати». Що очікує на киян розповіла  начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства КМДА Віра Радченко.

-Як завжди, у Постанові №808 ухвалена формула, яка залежить від різних складових, одну з яких не знали навіть фахівці, з якими я працюю, тому коефіцієнт ми дізнавалися у «першоджерела»  – тих, хто готував Постанову, -пояснює Віра Радченко. – Шляхом нехитрих розрахунків ми таки вирахували загальну цифру “Граничної  плати за Абонентське обслуговування”. От що вийшло:

-на послугу опалення та гарячого водопостачання – 31,15 грн на абонента

-на послугу водопостачання та водовідведення – 31,15 на одного абонента

-на вивезення сміття – 14,75 на одного абонента.

-Це гранична сума. У кожному місті кожне підприємство самостійно розраховує її за заданою формулою і залишається сподіватися, що вона буде все ж нижче, ніж зазначена гранична , – підкреслює Віра Радченко. – Але тут як пощастить… Слід уточнити, що Абонент це той, з ким укладено договір на конкретні послуги.

Ну і обов’язково слід пам’ятати два моменти:

1. Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісячно, незалежно від того користувалися ви послугою чи ні.
2. Пільги та субсидії на плату за абонентське обслуговування не поширюються ….

-Так само хочу зауважити, що ця плата – це окреме нарахування від плати за обслуговування будинкових приладів обліку і плати за саму послугу (вода, тепло, сміття).

Джерело: Вечірній Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *