Твори мистецтва, які під час пожежі були винесені з собору Паризької Богоматері, перемістили в мерію Парижа. Про це у вівторок, 16 квітня, повідомляє телеканал BFMTV.

“За нашою інформацією, всі твори мистецтва в соборі Нотр-Дам, які були збережені, перевезені в ніч на вівторок в мерію Парижа”, – йдеться в повідомленні на сайті телеканалу, передає “Кореспондент”.

Далі, протягом дня-двох, їх планують передати в Лувр.

Тим часом держсекретар при МВС Франції Лоран Нуньєс заявив, що пожежу в паризькому соборі Нотр-Дам узято під контроль, але “повністю не загашено”.Нуньєс зазначив, що у вівторок вранці пріоритетом є оцінити, як структура будівлі перенесе наслідки сильної пожежі. Експерти і архітектори зберуться, щоб визначити, “чи стабільна структура” і “чи можуть пожежники увійти всередину”.

Пожежа в знаменитому соборі Паризької Богоматері виникла ввечері 15 квітня. Уже повністю завалився дах, шпиль, встановлений в XIX столітті, колони в нефі і годинник. Крім того, вогонь перекинувся на ліву вежу собору. З палаючого Нотр-Дама встигли винесли Терновий вінець, який був одягнений на Ісуса Христа незадовго до розп’яття.

Слідчі допитали будівельників, які займалися реставрацією паризького собору Нотр-Дам-де-Парі. Прокуратура вважає, що займання сталося на будівельних палях, розташованих біля даху собору. Ведеться розслідування у справі щодо ненавмисного спричинення шкоди в результаті пожежі.

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *