Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» звернулася листом до Президента України щодо заявленої ним нещодавно ініціативи про отримання пенсіонерами безоплатних сучасних смартфонів.

_______

10 лютого 2022 р., вих. №009

Президенту України
п. Володимиру Зеленському

Віцепрем’єр-міністру – Міністру цифрової трансформації України
п. Михайлу Федорову

 

Звернення щодо безоплатних смартфонів для громадян віком від 60 років

Вельмишановні пане Президенте, пане Віцепрем’єр-міністре!

Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України», що створена 2007 року та об’єднує найбільших в Україні імпортерів, дистриб’юторів і рітейлерів товарів інформаційних технологій (далі — АПІТУ), засвідчує Вам свою високу повагу та має честь звернутися з таким.

Як зазначено на сайті Президента України та сайтах інших урядових установ, «…в Україні навесні цього року розпочинається нова державна програма, у межах якої вакциновані громадяни віком від 60 років зможуть отримати безоплатний сучасний смартфон і пільговий тариф для користування мобільним інтернетом.» (далі – Програма).

АПІТУ вітає прагнення державної влади до подолання у країні цифрового розриву і забезпечення доступу до Інтернету всіх громадян України. Водночас попри нашу певну бізнес-зацікавленість у постачанні товарів, звертаємо Вашу увагу на негативні наслідки Програми та пропонуємо інші логічні та економніші варіанти.

При підготовці Програми пропонуємо зважити на те, що:

  • значна частина з понад 5 млн громадян віком від 60 років уже мають смартфони, в тому числі з високою якістю та ціною. Надання таким громадянам смартфонів за бюджетною програмою буде марною справою. Натомість надання якісних смартфонів лише тим, хто їх не має, буде, по-перше, неможливим через відсутність такого обліку, і, по-друге, буде сприйняте, як несправедливий розподіл, своєрідна «смартфонова сегрегація»;
  • певна частина таких громадян є, або вважає себе неспроможною освоїти користування смартфоном через соматичні чи ментальні вікові обмеження, інша частина просто не бажатиме це робити;
  • чимало населених пунктів не мають потрібного за рівнем якості покриття сигналом 3G чи 4G, тож використання смартфонів там передчасне;
  • багато людей віком від 60 років важливішим вважають розв’язання інших проблем, таких як забезпечення їжею, теплом, ліками.

Якщо навіть 80% громадян віком від 60 років буде вакцинована, це потребуватиме приблизно 4 мільйонів пристроїв. Це величезний обсяг товару, який неминуче вийде на вторинний ринок, вносячи непрогнозовані зміни, та паплюжачи базову ідею.

За результатами опитувань експертів, вважаємо набагато логічнішим, раціональнішим, економнішим, а також таким, що не викликатиме підозри у корупції осіб, причетних до реалізації Програми, варіант із виділенням громадянам віком від 60 років коштів для придбання смартфону та/або оплати послуг зв’язку.

Особи, які вже мають смартфон, зможуть витратити ці кошти на оплату зв’язку. Особи, які його не мають, або бажають замінити на кращий, можуть купити смартфон, і, що головне, зробити це за власним вибором, за потреби додаючи кошти на придбання, чи економлячи для подальшої оплати зв’язку.

Запропонований варіант:

  • забезпечить вільний вибір споживача за його розсудом та вільну конкуренцію українського сумлінного бізнесу, який здатний запропонувати широкий асортимент смартфонів різних брендів та характеристик;
  • сприятиме саме офіційним продажам з фіскальним чеком і поверненням податку на додану вартість до державного бюджету;
  • відверне можливість чи підозру корупції при постачанні обладнання за державним замовленням, сприяючи іміджу державної кампанії;
  • не призведе до імпорту зайвих непотрібних смартфонів, які «хвилею викотяться» на вторинний ринок;
  • не призведе до імпорту ненадійних, слабких за рівнем захисту та характеристиками смартфонів, які спаплюжать ідею застосування та безпеку використання необхідних застосунків.

З огляду на компетенцію членів АПІТУ готові взяти участь у доопрацюванні Програми.

Просимо розглянути шлях реалізації Програми, запропонований АПІТУ, та надати відповідь.

Просимо Вас, Вельмишановні пане Президенте, пане Віцепрем’єр-міністре, прийняти запевнення у нашій глибокій повазі.

Звернення прийняте рішенням Правління АПІТУ від 10 лютого 2022 №88/1.

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Один коментар до “Про безоплатні смартфони для громадян віком від 60 років — Звернення АПІТУ до Президента України”
  1. […] https://elita.org.ua/pro-bezoplatni-smartfony-dlia-hromadian-vikom-vid-60-rokiv-zvernennia-apitu-do-… Про безоплатні смартфони для громадян віком від 60 років — Звернення АПІТУ до Президента України – Еліта […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *