Депутати проголосували за зміну назви Дніпропетровської області на Січеславську, повідомляє кореспондент UATV.

За внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) і про його направлення до Конституційного суду України проголосували 240 депутатів.

Далі законопроект №9310-1 про перейменування області на Січеславську направлять до КСУ для прийняття установою остаточного рішення.

Загалом на розгляд депутатів виносилися дві пропозиції назв для області – Січеславська та Дніпровська. Законопроект про перейменування області на Дніпровську нардепи не підтримали.

В опитуванні мешканців області, результати якого продемонстрували у залі Верховної Ради, найчастіше звучала пропозиція перейменувати Дніпропетровську на Січеславську область, щоб нагадати українцям про важливу сторінку в історії нашої держави – добу Запорізької Січі.

За назву “Січеславська” висловлювалися і більшість депутатів Верховної Ради.

“Добробут нашого народу залежить, зокрема, і від того, як ми проведемо декомунізацію. Якщо ми хочемо, щоб Україна гідно жила, ми повинні позбутися пам’яті про тих катів, які організували Голодомор українського народу. Тому безумовно у назві української області не може бути прізвища Петровського. Ми вважаємо, що потрібно відновлювати історичну справедливість”,– сказав народний депутат Іван Крулько.

Варто зазначити  також, що 6 лютого 2019 Конституційний Суд визнав конституційним законопроект № 8380 про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку.

 

 

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *