Рада підтримала перейменування Дніпропетровської області на Січеславську

Депутати проголосували за зміну назви Дніпропетровської області на Січеславську, повідомляє кореспондент UATV.

За внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) і про його направлення до Конституційного суду України проголосували 240 депутатів.

Далі законопроект №9310-1 про перейменування області на Січеславську направлять до КСУ для прийняття установою остаточного рішення.

Загалом на розгляд депутатів виносилися дві пропозиції назв для області – Січеславська та Дніпровська. Законопроект про перейменування області на Дніпровську нардепи не підтримали.

В опитуванні мешканців області, результати якого продемонстрували у залі Верховної Ради, найчастіше звучала пропозиція перейменувати Дніпропетровську на Січеславську область, щоб нагадати українцям про важливу сторінку в історії нашої держави – добу Запорізької Січі.

За назву “Січеславська” висловлювалися і більшість депутатів Верховної Ради.

“Добробут нашого народу залежить, зокрема, і від того, як ми проведемо декомунізацію. Якщо ми хочемо, щоб Україна гідно жила, ми повинні позбутися пам’яті про тих катів, які організували Голодомор українського народу. Тому безумовно у назві української області не може бути прізвища Петровського. Ми вважаємо, що потрібно відновлювати історичну справедливість”,– сказав народний депутат Іван Крулько.

Варто зазначити  також, що 6 лютого 2019 Конституційний Суд визнав конституційним законопроект № 8380 про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку.

 

 

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *