Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

“Досі понад 3 млн українців, що мають інвалідність, залишаються ізольованими від суспільства, адже більшість громадських закладів та будівель, вулиць і транспорту є повністю недоступними для них. 80% з цих людей є працездатним, проте реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде реальної безбар’єрності”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе за підсумками засідання Комітету доступності, який відбувся 15 листопада у Мінрегіоні.

На засіданні Комітету доступності, яке проводив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, за участі Голови Ради «Благодійного Фонду Петра Порошенка» Марини Порошенко, народного депутата Ірини Луценко, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, представників профільних відомств, місцевої влади та громадськості було обговорено остаточну редакцію проекту майбутнього ДБН, а також проблемні питання щодо впровадження доступності в Україні.

“Зараз разом з нашим базовим інститутом “КиївЗНДІЕП” ми завершуємо роботу над проектом нового ДБН щодо доступності. На відміну від тих норм, що діють на даний час, він буде враховуватиме потреби всіх груп людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору чи слуху, а також інші маломобільні групи. Крім того, він міститиме деталізовані наочні приклади проектування всіх елементів доступності, якими можна користуватися як інструкцією. Тобто буде зрозумілим і дієвим ”, — сказав він.

Так, зокрема, у новому проекті ДБН пропонується обов’язкове впровадження в інфраструктурі населених пунктів, у житлових і громадських будівлях:

— безпечних пандусів з правильним нахилом, спеціальних підйомників та ліфтів, універсальних туалетних кабін та інших елементів доступного середовища для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

— тактильних підлогових смуг, інформаційних покажчиків зі шрифтом Брайля, контрастних позначок та інформаторів, а також аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;

— технічних засобів інформування, орієнтування та сигналізації, організації субтитрування, сурдоперекладу та додаткових систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

Новий ДБН щодо доступності планується затвердити найближчим часом.

Довідково:

Проект нового ДБН розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: minregion.gov.ua

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *