Про евакуацію українців з Уханя повідомив Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Зокрема, він зазанчив, що у соцмережах та ЗМІ ширяться заклики не допускати в Україну наших громадян, які наразі перебувають у Китаї, щоб не пропустити коронавірус в Україну. Але держава дбає про своїх громадян і не може їх залишити в епіцентрі катастрофи. При тому, що серед українців у Китаї є й діти.

Тому було прийнято рішення про евакуацію 50 українців та, за запитом міжнародних партнерів – 36 іноземців. Евакуація відбудеться 20 лютого.

Заходи безпеки, які будуть здійснені для недопущення коронавірусу в Україну:

  • Команда літака складатиметься з 16 осіб екіпажу: 6 пілотів, 9 бортпровідників, 1 технік, 2 лікарів, 1 медсестра. Також у літаку перебуватимуть поліцейський, військовослужбовець і працівник консульства. Всі члени екіпажу та супроводжуючі перебуватимуть у костюмах біозахисту.
  • Кожен пасажир до посадки буде підписувати інформовану добровільну згоду на проведення ізоляції та спостереження за станом здоров’я, діагностику й лікування. У разі відмови – людина не евакуюватиметься.
  • В аеропорті проводитиметься термометрія пасажирів китайською стороною і повторно українськими медиками безпосередньо перед посадкою в літак. У разі наявності температури тіла пасажира більш ніж 37,2 або наявності респіраторної інфекції – медперсонал прийматиме рішення про недопущення пасажира на рейс.
  • Літак прибуде на санітарну стоянку та всі пасажири пройдуть прикордонний контроль. Співробітники прикордонної та митної служби проводитимуть необхідні процедури в костюмах бактеріологічного захисту.
  • Після висадки пасажирів проводитиметься дезінфекція місця стоянки, трапа, салону, багажного відсіку та кабіни пілотів. У літаку проводитиметься повна заміна фільтрів системи кондиціонування.
  • Пасажири і члени екіпажу відправляться до місця обсервації в автобусах у супроводі співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Колону з 4-х автобусів супроводжуватимуть автомобілі Патрульної поліції. Автобуси, в яких транспортуватимуться пасажири – також піддаватимуться дезінфекції.
  • У період обсервації працівники МВС здійснюватимуть охорону території корпусів, де знаходитимуться евакуйовані громадяни під пильним наглядом медиків.
  • У приміщеннях, де будуть перебувати евакуйовані, будуть посилені заходи безпеки – буде утворене подвійне кільце захисту, охорони та знезараження.
  • До охорони цієї території буде залучено щодобово 47 співробітників – 30 поліцейських і 17 військовослужбовців Нацгвардії. Всі співробітники, які супроводжуватимуть евакуйованих, будуть забезпечені комплектом спецодягу, який відповідає всім світовим стандартам та повністю захищає від будь-яких біологічних уражень.

https://www.facebook.com/mihail.radutsky/posts/1629079177232287

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *