Для того, щоб допомогти родині у скрутному становищі, часто достатньо задовольнити одну ключову її потребу: допомогти працездатним членам родини знайти роботу, організувати денний догляд для літніх, дати можливість перепочинку батькам дітей з інвалідністю або допомогти працевлаштуватись члену родини з інвалідністю, забезпечивши супровід на робочому місці. Такі послуги виводять родини з кризи або стану бідності, родини стають економічно незалежними, спроможними, і це точно зменшує рівень соціального сирітства, домашнього насильства та інших соціальних проблем.

На цьому Міністр соціальної політики України Марина Лазебна наголосила нещодавно під час розширеної наради Київської міської державної адміністрації щодо надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи.

“Для цього ми даємо інструменти. Наприклад, бюджетна програма “Рука допомоги”, яка допомагає активним малозабезпеченим відкрити власну справу. Вона передбачає консультаційну допомогу у започаткуванні бізнесу та безвідсотковий трирічний кредит до 100 тис. грн на закупівлю обладнання та матеріалів. Повертати цей кредит можна коштом сплати податків та ЄСВ”, – зазначила Міністр, звертаючись до соціальних працівників столиці.

“Громада, використовуючи цю програму, зможе отримати нових платників податків та робочі місця замість малозабезпечених родин, які потребують допомоги”, – додала Марина Лазебна.

“Цей проєкт дає мультиплікативний ефект. Заможніша родина, заможніша громада, більше коштів на соціальний захист та підвищення добробуту людей, і це означає більше збережених родин надалі. “Рука допомоги” має доведену ефективність, оскільки пілотний проєкт, який був реалізований у Харківській, Полтавській та Львівській областях показав, що лише 8% з тих безробітних, які за державної підтримки розпочали свою справу, потім закрили її. Всі решта 92% – продовжують працювати, розширюють бізнес, створюють нові робочі місця”, – підкреслила Міністр.

За її словами, завдання соціальних працівників на місцях – допомогти активним малозабезпеченим безробітним звернутися до центрів зайнятості і скористатися можливостями “Руки допомоги”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *