Всесвітня організація охорони здоров’я склала список із 10 головних викликів для людства у галузі охорони здоров’я в 2019 році.

1. Забруднення повітря

За даними організації, щороку забруднене повітря вбиває 7 млн чоловік, викликаючи такі хвороби, як рак, інсульт, хвороби серця і легенів.

2. Неінфекційні захворювання

За даними ВООЗ, такі захворювання, як діабет, рак і хвороби серця, у сукупності є причиною понад 70% усіх смертей у світі, або 41 мільйона чоловік. З них 15 млн осіб помирають передчасно – у віці від 30 до 69 років.

3. Глобальна пандемія грипу

“Світ зіткнеться з черговою пандемією грипу. Єдине, чого ми не знаємо, це коли вона станеться і наскільки вона буде серйозною”, – зазначають в організації.

4. Уразливість населення в зонах конфліктів і катаклізмів

ВООЗ зазначає, що понад 1,6 млрд осіб живуть у місцях із “затяжними кризами” через поєднання таких проблем, як посуха, голод, конфлікти та біженці. Це позбавляє цих людей доступу до найнеобхіднішого медичного обслуговування.

5. Стійкість бактерій до антибіотиків

“Стійкість до антибіотиків загрожує відсунути нас назад у той час, коли ми не могли легко лікувати такі інфекції, як пневмонія, туберкульоз, гонорея та сальмонельоз. Нездатність запобігти інфекції може поставити під загрозу операції та такі процедури, як хіміотерапія”, – розповідають в організації.

6. Ебола та інші патогени

ВООЗ вивчає хвороби та патогенні мікроорганізми, які не мають ефективних методів лікування та вакцин і можуть викликати епідемії. У цей список потрапили лихоманка Ебола, кілька інших геморагічних лихоманок, вірус Зіка та інші.

7. Первинна медицина

В організації розповідають, що багато країн не мають адекватних закладів первинної допомоги. Це пов’язано з браком ресурсів у країнах з низьким або середнім рівнем доходу.

8. Відмова від вакцинації

Нині вакцинація запобігає 2-3 мільйонам смертей на рік і дозволила б уникнути ще 1,5 млн, якби глобальне охоплення щепленням покращилося.

9. Лихоманка Денге

Хвороба, що має симптоми, схожі на грип, і може привести до летального результату в 20% випадків. За оцінками ВООЗ, 40% населення світу схильні до ризику розвитку лихоманки Денге, щороку відбувається близько 390 мільйонів випадків зараження.

10. ВІЛ

Щороку від ВІЛ/СНІДу помирає близько 1 мільйона осіб.

Джерело: uainfo.org

 

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *