В Україні на часі реформа інтернатних закладів інституційного догляду та виховання. Тернопільщина – одна з чотирьох областей в Україні, де реалізовується пілотний проєкт. Його мета – зменшення кількості дітей в інтернатах.

Варто зазначити, що за період з 1 січня 2019 року по 1 травня 2020 року на 28,2 % зменшилася кількість дітей в інтернатних закладах в Тернопільській області. Цього вдалося досягти завдяки проєкту Міністерства соціальної політики України «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що впроваджується у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією за сприяння Світового банку. У перспективі – реформування шести інтернатних закладів в цьому регіоні.

Наприклад, проєкт плану реформування Тернопільського обласного комунального дитячого будинку для дітей шкільного віку передбачає його перетворення в обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей. Це новий заклад, який матиме у своєму складі малий груповий будиночок для розміщення 10 дітей зі статусом дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківської опіки.

Крім того, новостворений центр надаватиме широкий спектр соціальних послуг із соціальної інтеграції та реінтеграції дітей до біологічної сім’ї; соціальної адаптації, інтеграції та реінтеграції дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування, й осіб з їх числа у віці до 23 років у суспільство;  соціальної підтримки батьків з дітьми, з метою запобігання відмові від новонароджених дітей та вилученню дітей із сімей.

Докладніше про це в сюжеті:

https://www.facebook.com/t1news.tv/videos/255371222196632/UzpfSTEwMDAwNzMyMjU5NTY0NToyNTU1NzI1MTU4MDE0ODc5/

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *