Медикаменти слід купувати в аптеках, що мають на це дозвіл. Не варто піддаватися на провокації тих, хто, бажаючи нажитися на людських страхах, масово починає розсилати повідомлення з пропозиціями про якийсь захист від нового коронавірусу. До цього в коментарі для УНН закликав заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Кореспондент інформресурсу звернувся до заступника міністра з проханням прокоментувати ситуацію з появою в інтернеті розсилок з пропозицією купити якісь ліки, що нібито гарантовано захищають від нового виду коронавірусу.

“Спроби заробляти на хворобах і епідеміях налічують тисячоліття. Зараз, зважаючи на величезний психологічний тиск і сплеск інформації про небезпеку коронавірусу, багато людей, багато підприємців вирішили на цьому заробити і поширюють інформацію про те, що є нібито панацея від коронавірусу. На сьогодні вакцини, яка б гарантувала безпеку від коронавірусу, у світі поки що не існує, є тільки тестові зразки. Однак багато людей намагаються, використовуючи психологічну нестійкість людей, вводити їх в оману і пропонувати їм купувати якісь товари за завищеною ціною.

Тому, не реагуйте на такі речі, купуйте медикаменти, які можуть підвищити ваш імунітет, або засоби дезінфекції приміщення або тіла, у легальних аптеках, легальних установах, які мають на це право. Не купуйте неперевірені і, можливо, неякісні товари через інтернет”, – сказав Геращенко.

Він також зазначив, що наразі правоохоронці стежать за ситуацією з подібною розсилкою, але в більшості випадків вони не містять складу злочину, а розраховані на продаж за завищеною ціною довірливим громадянам товарів, для реалізації яких не потрібна ліцензія.

“У відповідь ви отримаєте який-небудь крем для рук, який коштує 10 гривень, за 100, от і все. Не вірте будь-кому, хто вам щось пропонує”, – пояснив Геращенко.

Але він додав, що треба все-таки бути уважними і звертати увагу, адже якщо у подібних повідомленнях від вас просять передачі особистих даних, паролів, банківських даних – то вже буде йтися про правопорушення.

 

 

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *