Відео псування постерів оприлюднене у пабліку “Київ оперативний” у Facebook.

У коментарях вандала ідентифікували як націоналіста Юрія Хорта. На своїй сторінці у соцмережі виставку він назвав “наругою над Шевченком”.

“Українофобію загортають у псевдомистецький пакунок. Так було із сумнозвісною Галерея ДУКАТ, де виставляли картину “бык вкраинец” цього літа. Тепер у нас замахнулися на Кобзаря”, – написав Хорт.

Згодом він назвав знищення картин “мистецькою акцією з його боку”.

“Насправді якщо Грехов (ілюстратор виставки у метро – ред.) бачить Шевченка деформованим, то я просто бачу такі малюнки порізаними. З мого боку це мистецька акція, незрозуміла обмеженим умам. Обмежені уми якраз накатали на мене заяву, тому відкрито кримінальне провадження”, – написав Хорт.

Організатори заявили, що змушені достроково припинити виставку, щоб убезпечити пасажирів метро.

“Мистецтво – простір діалогу. Діалогу поколінь, діалогу цінностей, діалогу інституцій. Але діалог – це передусім взаємоповага. Ми проти агресії та вандалізму. Тому колективно вирішили достроково закрити виставку. Безпека пасажирів та відвідувачів виставки важливіша за ідеологічні чи художні амбіції”, – повідомила прес-служба Музею Шевченка у Facebook.

Організатори відзначили, що за 10 днів експонування виставки “отримали сотні позитивних відгуків від відвідувачів”, хоча “не обійшлося і без негативних коментарів”.

“Ми очікували такої реакції, але сподівались цивілізованого діалогу. В цьому і полягає місія музею – щоденними і планомірними кроками сприяти популяризації Тараса Шевченка, як людини, поета, художника, живої особистості”, – йдеться в повідомленні.

У столичній поліції повідомили “Українській правді”, що за цим фактом відкрили провадження.

“Після повідомлення у ЗМІ внесено дані у ЄРДР. Є відео, будемо ідентифікувати цю людину, запрошувати в управління поліції”, – сказала речник поліції Києва Оксана Блищик.

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *