Про це 14 лютого в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Законопроєкт передбачає процедуру виведення з реєстру монументів радянського минулого, аби прибирати їх з публічного простору.

«Я дуже сподіваюся, що наступного тижня закон, який ми умовно називаємо «депушкінізація» буде ухвалений, і це питання буде врегульовано в законодавчому полі», – сказав Олександр Ткаченко.

Міністр зазначив, що цей закон не впливатиме на рішення певних незалежних інституцій, наприклад, Національної музичної академії імені П.І. Чайковського. Питання щодо назви консерваторії може вирішитися завдяки іншій законній процедурі, яку вже ініціювало МКІП.

Також міністр додав, що робота з усунення російських маркерів у публічному просторі України реалізована поки на третину, бо «росіяни і радянська влада розставляли маркери всією країною упродовж десятиліть».

«Не випадково, що найбільш популярні вулиці в Україні Чкалова, Мічуріна, Пушкіна. Навіщо в якомусь селі, де не було ніколи Пушкіна, вулиця на його честь? Це маркер «великого російського світу». А маркери – це привід для Кремля захищати той «російський світ», – підкреслив Олександр Ткаченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *