Днями стало відомо, що Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» став партнерською організацією архіву Fortunoff Video Archive й тепер відкриває доступ до унікальної колекції відеосвідчень українським науковцям.

Про це повідомила прес-служба Центру у листі «Детектору Медіа».

У цифровому архіві Fortunoff Video Archive зібрані понад 4000 інтерв’ю зі свідками Голокосту. При цьому кілька сотень із них стосуються України. Наприклад, такої трагічної події як масові розстріли у Бабиному Яру.«Багатьох свідків подій Голокосту в Україні, чиї інтерв’ю зберігаються в цьому архіві, вже немає серед живих, тому зібрані спогади мають неоціненне значення для дослідників»,— пишуть у листі.

Онлайн-архів надає доступ до своєї колекції лише через партнерські установи по всьому світу. З липня 2019 року такою другою в Україні установою став Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», йдеться у повідомленні. І відтепер українські дослідники зможуть вільно переглядати відеосвідчення з приміщення центру в Києві.

Інструкція, як отримати доступ до колекції Fortunoff Video Archive, доступна за посиланням. Щодо роботи в приміщенні центру науковців запрошують звертатись за електронною адресою: oralhistory@babynyar.org.

Fortunoff Video Archive for Holocaust Testimonies вже 40 років записує, збирає і зберігає свідчення про Голокост. З 1981 року колекція архіву зберігається в  бібліотеці Єльського університету. Зараз вона налічує 12 000 годин записів різними мовами та охоплює свідчення тих, хто вижив ― євреїв, ромів, сінті, свідків Єгови, політичних в’язнів, тих, хто чинив опір режиму, рятівників та військових зі збройних сил союзників.

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» — некомерційна освітня організація, мета якої гідно вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру, збудувавши інноваційний меморіальний центр у Києві, та сприяти гуманізації людства через збереження та вивчення історії Голокосту.

Раніше стало відомо, що у Києві постане архів таємних радянських спецслужб.

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *