Недарма кажуть що смуток і радість поруч ходять. Саме тому й на українському рушникові часто два кольори – червоний і чорний. Сьогодні Україна вкотре переживає непрості часи. Але великодні дзвони повертають людям радість, надію, віру в краще. І поки наші мужні захисники захищають небо над нами, в українських оселях господині печуть пасочки, чатують над крашанками.

Три великі декоративні писанки встановлені сьогодні в центрі міста Сколе, що на Львівщині. Про це на своїй персональній  сторінці в Фейсбуці повідомив депутат міської ради Богдан Юрків:

“Великодня писанка – не тільки символ нашої обрядовості, а й ознака тисячолітньої історії та власної ідентичності, що сьогодні, як і завжди – актуально. Три величні і особливі писанки прикрашають зараз наше місто. Червона – у класичному бойківському стилі (розмалювала Ольга Ісаєва, ілюстратор з Києва). Помаранчева – з орнаментами, які часто використовували наші земляки 70 років тому, у час збройної боротьби УПА проти московських загарбників (автори – Христина Гребеняк і Василина Демків). Біла з вогниками – розмальована художником з Харкова, Михайлом Скрипником, із використанням Слобожанських візерунків. Як же символічно три великодні писанки об’єднали всю Україну!”

Самі основи для писанок, як повідомляється в дописі, цілу зиму виготовляв талановитий завідувач народного дому села Корчин – Олег Ткач. Також  багато маленьких писанок, виготовлених під керівництвом працівників місцевого Центру дитячої та юнацької творчості, руками дітей, що знайшли в Сколе прихисток від артилерійських снарядів окупантів, прикрашають дерево Великодньої композиції.

Красуня Карпат – ялинка, теж увінчана писанками з кожного населеного пункту громади. Така гарна великодня історія, розпочалася з ініціативи працівників культури за підтримки Сколівської міської ради.

“Нехай весь символізм цієї ілюстрації дає кожному з нас почуття єдності та віри в перемогу!Христос Воскрес! Воскресне Україна!” – підсумував Богдан Юрків.

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *