На 170 річницю від дня народження Богдана Івановича Ханенка (1849–1917) – славетного українського промисловця, колекціонера, мецената, державного діяча, члена Київського товариства старожитностей і мистецтв Асоціація благодійників офіційно представила «Відзнаку імені Богдана та Варвари Ханенків» та нагородила 23 січня 2019 року найкращі доброчинні ініціативи та доброчинців минулого року.

Почесна відзнака представлена двома номінаціями: «Доброчинець – фізична особа» та «Доброчинець – організація, спільнота». За результатами підрахунку дійсних анкет Громадською радою із вручення Почесної відзнаки Переможцем у номінації «Доброчинець – фізична особа» визнано: Сергія Притулу – 1 місце (21% голосів). Лауреатами у номінації «Доброчинець – фізична особа» стали: Анжеліка Рудницька – 2 місце (18% голосів) та Віталій Дейнега – 3 місце (14% голосів).

Переможцем у номінації «Доброчинець – організація, спільнота» визнано: МБФ «Карітас України» – 1 місце (21% голосів). Лауреатами у номінації «Доброчинець – організація, спільнота» стали: МБФ «Українська біржа благодійності» – 2 місце (18% голосів) та БФ «Повернись живим» – 3 місце (15% голосів).

Організатори відзнаки та Громадська рада інформують, що за результатами підрахунку дійсних анкет у номінації «Доброчинець – фізична особа» затверджено перелік номінантів Почесної відзнаки, які за рейтингом зайняли місця з 4 по 10 (перелік подано в алфавітному порядку): Вакарчук Святослав, Васькович Андрій, Єфросиніна Марія, Мкртчян Араїк, Нагорна Наталя, Порошенко Марина, Тополя Тарас.

За результатами підрахунку дійсних анкет у номінації «Доброчинець – організація, спільнота» організаторами затверджено перелік номінантів Почесної відзнаки, які за рейтингом зайняли місця з 4 по 10 (перелік подано в алфавітному порядку): Благодійний фонд Віктора Пінчука, Благодійний фонд «Делікат», Благодійний фонд «З янголом на плечі», Благодійний фонд «Нехай твоє серце б’ється», Благодійний фонд «Таблеточки», Громадська ініціатива Е+, ПАТ «Приватбанк».

Нагороджував переможців співак, волонтер, та член Наглядової ради Національного конкурсу «Благодійна Україна» Сергій Фоменко. Презентувала нагороду виконавчий директор Асоціації благодійників України Оксана Лобко. На виступі вона зазначила, що подібні відзнаки надзвичайно вважливі для суспільства сьогодні, що приклад Асоціації є важливий також тим, що це зразок об’єднання заради творення та підтримки необхідних ініціатив та добрих справ. Благодійники продовжують традиції славних громадян України, що у різні часи допомагали нужденним та зіграли важливу роль у становленні української державності. Серед численних опитувань, які серед впізнаваних імен меценатів, що творили нашу історію, допомагали громаді та були зосереджені на власній державі, найвпізнаванішим прізвищем були саме Ханенки. Пані Оксана побажала переможцям: «Нехай крила Янгола стануть вашими руками, які творять добро. Не опускайте своїх крил віри у справедливість, надії на перемогу, любові до ближнього. Бажаю нам усім миру, здоров’я та добра».

Анжеліка Рудницька (радник Міністра культури України), яка отримала нагороду подякувала за неї, наголосила у виступі, що ця нагорода є важливою для суспільства, бо ціннісні традиції, на яких вона постала роблять нас непереможними. Але без спільної команди, підтримки людей неможлива і робота кожного благодійника та волонтера. Ті люди, які їй допомагають у роботі, як діаманти, які освітлюють дорогу, допомагають працювати та творити свою роботу.

Андрій Васькович (Президент МБФ “Карітас України”) зазначив: «для мене це велика честь отримати відзнаку імені родини Ханенків. Це та родина, те ім’я, яке зв’язують нас з благодійними традиціями віків, давніми традиціями, які ми хочемо відробити, які через політичні події та історію були втрачені».

Гуцал Ірина (директор МБФ «Українська біржа благодійності») отримавши нагороду наголосила: «Для нас це велике визнання, бо ми розуміємо, що за нами стоїть ціла армія благодійників, благодійних організацій. За мету нашої роботи ми ставили бажання активізувати діяльність професійних благодійників та благодійних організацій і давати можливість кожному українцю, легко долучатись до благодійних ініціатив, діяльності і контролювати процес, щоб змінити чиюсь сім’ю, чиюсь долю або життя. Коли ми поєднуємо нашу душу з сучасними інструментами, ми розуміємо, що ми на вірному шляху і будемо робити усе те, щоб зробити благодійність ефективною».

«Почесна відзнака імені Богдана та Варвари Ханенків» – недержавна загальноукраїнська відзнака, започаткована у 2018 році Всеукраїнською благодійною організацію «Асоціація благодійників України». Відзнака вручається за особливий внесок у розвиток добротворення в Україні. Нагороду вручають щороку взимку, одночасно із публічною презентацією «Зеленої книги української доброчинності».

«Почесна відзнака імені Богдана та Варвари Ханенків» – це плакетка у вигляді української витинанки, виготовлена з дерева та оздоблена в техниці бурштинової мозаїки з використанням бурштину та смальти. Ангел, який зображений на відзнаці є фрагментом фрески «Ангел та Святий Петро перед входом у Рай» датованої ХІ – поч. ХІІ ст. з Видубецького монастиря у Києві. Богдан та Варвари Ханенки поховані біля Свято-Михайлівського собору у Видубецькому монастирі.

Богдан Іванович Ханенко разом із дружиною Варварою Ніколівною уродженою Терещенко зібрав велику колекцію старожитностей і творів мистецтва. Він відіграв ключову роль у заснуванні Київського художньо-промислового й наукового музею (відкритого 1904 року), основу експозиції якого склала археологічна колекція Ханенків, а свій дім перетворив у ще один музей. За умовами заповіту та дарчої колекція була повністю передана 1921 року державі та стала основою зібрання сучасних головних музеїв Києва: Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національного художнього музею України, Національного музею історії України та Музею історичних коштовностей України.

Автором «Почесної відзнаки імені Богдана та Варвари Ханенків» є МБФ «Українська родина» (проект «Друзі Ангелів»), виробник ТМ «Фабрика Ангелів». Організатором проведення опитування та вручення Почесної відзнаки «Імені Богдана та Варвари Ханенків» є Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України». Логістичний партнер: Молодіжна агенція «НОВІ».

Участь у прес-конференції з нагоди вручення відзнаки взяв і голова ГО “Творча еліта України” Юрій Пероганич.

 

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *