Друзі, у мене чудова новина! Я створив нову обласну газету –  літературно-мистецьке видання «Струна». Сьогодні,  11 листопада, видав перший номер. І це не лише день народження нової газети. Сьогодні також день народження найменшого з перших моїх 5-ти онуків-хлопців (далі ще молодші дві дівчинки)  Сергійка  Півторацького, якому 9 років, меншого синочка доньки Тетяни і її чоловіка Сергія. А ще сьогодні – День незалежності Польщі, моєї давньої симпатії і  любові.  Власне, я й «припасував» вихід газети на цю дату.

Отже, я недавно зареєстрував у юстиції цю нову газету як її засновник. Тобто, згідно із Законом про пресу – власник, господар видання. Що, за законом, означає –  і видавець та редактор, або засновник когось наймає, уповноважує на ці функції, в чому я обійшовся сам.

Історія і мотивація її створення, концепція – про це у моєму зверненні до читачів на 1 сторінці газети.

Взагалі не зайве, коли на нашому біднуватому терені української преси з’являються нові видання. А тим паче. Чернігівщина має багатющі літературні, мистецькі традиції.

Газета вже виставлена мною в Інтернеті, на сайті ще одної моєї,  вже можна сказати – давньої  обласної  газети «Світ-інфо». Ось цей уже  відомий читачам сайт: http://svit11.wordpress.com.

Не випадково говорю  і про цю газету, яку я  зареєстрував теж у жовтні, 2011-го, а незабаром, у лютому,  буде 9 років з дня її виходу у 2012 році. Нова моя газета поки що така ж скромна. як і та тоді. Правда, перший номер зроблено «ударним» – одразу на 20-ти сторінках. В подальшому, мабуть, випускатиму  на 16-ти. Поки що планую друкувати газету один раз на місяць. Та й  «Світ-інфо» у перший свій рік,  2012-й, вийшла всього 15 разів, наступного року  було всього 7 номерів, й обсягом здебільшого на 12-ти сторінках. І лише з початком 2014-го року газета різко збільшила періодичність і обсяг і вже майже 7 років виходить кожні два тижні на 16-ти сторінках (інколи й на 20-ти),  вже 6 років є в передплаті по всій області, а зараз оголошена передплата на наступний рік.

Нова газета починається поки що скромніше. Адже головне питання – кошти. В передплаті газети, зрозуміло, ще нема. За невеликі кошти газета продаватиметься  (точніше, даруватиметься за добровільні внески) у Чернігівському культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» (вул. Шевченка, 9) –  кореспондентському пункті газети «Світ-інфо». Натомість нова газета «Струна»  безкоштовно надається на бібліотеки, навчальні заклади Чернігова і загалом області.

Втім, і «Світ-інфо»  я перші два роки видавав власним коштом, поки долучилися до підтримки газети добрі люди, патріоти, готові підтримати державницьку,  демократичну українську пресу. Умова підтримки єдина – жодних умов щодо «проштовхування» своїх публікацій в газету за її фінансову підтримку. Цей «номер» не проходив  у «Світ-інфо», не треба цього і у новій газеті. Я просто кажу людям: якщо вам імпонують такі  українські газети, якщо хочете і можете їх підтримати  – буду радий.

Назву хоча б деякі імена, представлені у новій газеті їхніми творами, розповідями про них:  світ — Стефан Цвейг, Ремарк,  Мопассан, Україна і діаспора – Іван  Багряний, Наталена Королева,  Ліна Костенко, Чернігівщина — Валентина Мастєрова, Любов Пономаренко, Людмила Зіневич, Тетяна Череп-Пероганич, Василь Чухліб, Володимир Шкварчук, Микола Клочко,  Володимир Фриз, також моє оповідання.

Отже, перед вам нова газета «Струна». Читайте в інтернеті, а у «живому» вигляді сама газета – в «Інтермеццо».

Петро АНТОНЕНКО

Від Петро Антоненко

Журналіст і просвітянин, засновник і головний редактор Чернігівських обласних газет «Світ-інфо» і «Струна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *