Народні депутати вирішили захистити права жінок. Для цього в законодавстві з’являться «працівники з сімейними обов’язками», контракти для домогосподарок та «неоплачувана доглядова праця», інформує Закон і Бізнес.

Відповідний проект — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці» (№4174) — подано на розгляд до Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Автори документа стверджують, що зміни здатні створити революцію в захисті прав жінок і поширенні гендерної рівності.

Першим кроком до цього стане зміна положень Кодексу законів про працю, відповідно до яких вагітних і жінок, які мають дітей віком до 3 років, дозволять залучати до надурочних робіт і робіт у вихідні дні, а також направляти у відрядження за їхньою попередньою письмовою згодою.

Щоб урівноважити баланс прав та інтересів у законодавстві з’явиться визначення домашньої праці. Це спрямовано на обслуговування домашнього господарства робота, яка виконується на постійній основі особою від 16 років. Є переконання, що настав час вивести роботу по господарству з тіні, для чого пропонують дати можливість укладати трудові договори з особами, які не є підприємцями. Це дозволить одному з подружжя оформити своє піклування про дім і сім’ю як професійну діяльність за умови самостійної сплати ЄСВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *