Україна має бути готовою до можливості мобілізації жінок в армію в найближчі роки, оскільки країні доведеться стикатися із завданням призову великої кількості військових у цьому році, заявила радник з гендерних питань командувача Сухопутних військ Оксана Григор’єва, інформує «Судово-юридична газета».

За її словами, Україна повинна позбутися «старомодного менталітету» щодо жінок і прийняти політику призову жінок на військову службу за ізраїльським зразком, заявила головний військовий радник країни з гендерних питань.

«Ми повинні покінчити з старомодним менталітетом і прийняти політику призову жінок на військову службу за ізраїльським зразком. У нашій конституції сказано, що обов’язок кожного українця — захищати свою Батьківщину, тому правильно, щоб служили і жінки. Нам потрібно готувати дівчат змалечку до захисту країни», — заявила Григор’єва.

За даними уряду, наразі в українських збройних силах служать 65 000 жінок, що становить приблизно на 40% більше, ніж у 2021 році, перед повномасштабним вторгненням росії. Більшість з них є добровольцями, оскільки обов’язкового призову для жінок не існує, проте тепер жінки, які мають медичну освіту, зобов’язані зареєструватися у місцевому ТЦК.

Фото: Depositphotos

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *