Представники Ротарі-клубу «Kyiv-Capital» взяли активну участь в якості спікерів у рамках масштабного Всеукраїнського медіа-фестивалю «Буковель Натхнення», який вже вдруге відбувся в Карпатах за сприяння БК «Буковель».

Організатор фестивалю — Український журналістський фонд, співорганізатор навчальної програми – Національна спілка журналістів України.Учасників, а це журналісти практично з усіх регіонів України, зібралося цього разу більше 170. У програмі були різноманітні освітні, навчальні, розважальні заходи. Журналісти мали можливість і збагатитися новими знаннями з різних сфер, і взяти участь в різноманітних майстер-класах, і відпочити з душею.

Варто відмітити, що лекції ротарійців викликали особливий інтерес та проходили фахово, цікаво, дискусійно. Адже цим досвідченим спікерам, дійсно, завжди є чим поділитися з іншими.

Тренер Ротарійського дистрикту Ростислав Лукач під час своїх двох виступів розповів представникам ЗМІ про миротворчі ініціативи Ротарі для України, діяльність українських Ротарі-клубів, яку сміливо можна назвати народною дипломатією, що спрямовує свої сили на підтримку різноманітних ініціатив (миротворчу, гуманітарну, освітню інші). До речі, розвитку Ротарі-руху в Україні 90 років.

Цікавим був і його тренінг на тему “Гранти для розвитку ЗМІ та журналістів. Сучасні тренди та новації”. Ростислав Лукач озвучив багато потрібних речей для розуміння того, як і де сьогодні знайти гроші на розвиток власних проектів тощо.

Вікторія Виноградова — психолог, бізнес-тренер, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри психології та педагогіки Таврійського національного університету захопила всіх присутніх розумними речами щодо емоційного інтелекту. Як ми керуємо емоціями, на який лад себе налаштовуємо, чи маємо здатність та бажання змінюватися, поважати думку інших, йти вперед – ці та інші обговорювані питання викликали велику зацікавленість присутніх.

Як завжди інформаційно-багатою, корисною для журналістів і власників ЗМІ стала лекція від Юрія Пероганича, генерального директора Асоціації підприємств інформаційних технологій, засновника ГО “Вікімедіа Україна” про Вікіпедію, як мірило спроможності народів творити інтелектуальний продукт. У лекції йшлося, зокрема про статистику активності, контенту, популярності Вікіпедії українською мовою, вимоги до статей (значимість предмета статті, її стиль, перевірність фактів, нейтральна точка зору, дотримання авторського права), а також про те, що робити в разі конфліктів щодо вмісту, про  використання статистики перегляду статей для оцінки поточних суспільних інтересів та оцінки ефективності впливу на суспільство опублікованих журналістських матеріалів.

Бажаючі мали в рамках медіа-фестивалю можливість познайомитися з творчістю відомої української дизайнерки одягу Євгенії Франковської. Це саме вона створила костюм для дружини британського принца Гаррі герцогині Сассекської Меган Марко. А в “Буковель” Євгенія привезла осінню колекцію власного бренду PETRA by Frankovska, яку продемонстрували під оплески присутніх самі ж учасниці фестивалю.

Позитивом був наповнений час спілкування присутніх на фестивалі з директором Українського журналістського фонду, президентом Ротарі-клубу “Kyiv-Capital” Людмилою Ольховською.

Протягом року тривав конкурс журналістських матеріалів в двох номінаціях «Дій активно! Живи позитивно!» та «Поспішай творити добро». Організатори прагнули, щоб у нинішній непростий час у наших виданнях побільшало розповідей про позитивних і активних людей, їх добрі справи. Поставленої мети досягнути вдалося. Надійшло понад тисячу робіт – колеги представили чудові матеріали про героїв сьогодення,розповіла вона про окремі робочі моменти фестивалю.

До речі, й саме нагородження переможців конкурсу відбулося в “Буковелі”. До цієї пам’ятної події приєднався відомий політик, меценат Олександр Шевченко.

Також учасники  потужного медіа-заходу за “круглим столом” поспілкувалися з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком.

– Колеги обговорили проблеми регіональної журналістики, наболіле питання співпраці з Укрпоштою, а також нові канали комунікації з аудиторією, – зазначила перша заступниця голови НСЖУ Ліна Кущ.

Ротарійці, як і всі учасники фестивалю, мали гарну можливість розважитися після конференцій, тренінгів, лекцій, під час екскурсії в “Гуцул Ленд”, який є окрасою курорту, помилуватися навколишньою красою з оглядового витягу, відвідати водний сучасний комплекс.

Відпочинок з користю, нові знайомства, враження – це і є фестиваль, який всім подарував так багато натхнення!

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *