Аптечна професійна асоціація України вручила дипломи кращим аптекарям та аптекам аптечних мереж – учасників АПАУ.

Як передає Укрінформ, нагородження відбулося в рамках круглого столу, що відбувся 10 вересня, напередодні професійного свята фармацевтів, на тему «Фармацевти – члени єдиної медичної команди країни».

“Напередодні професійного свята Асоціація протягом багатьох років відзначає кращих фахівців – провізорів, працівників аптек і аптечних мереж, а також – кращі аптеки”, – зазначив директор ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» Володимир Руденко.

Цьогоріч відзнаки галузевої Асоціації отримали понад 300 аптечних працівників та 19 аптечних установ.

У ході круглого столу учасники, з нагоди професійного свята, обговорили роль професії фармацевта, її важливість, проблеми, з якими найчастіше зустрічаються в своїй роботі провізори й фармацевти, шляхи їх вирішення тощо.

Зокрема, як повідомив заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко, на сьогодні у Верховній Раді знаходиться проєкт закону, яким пропонується посилити кримінальну відповідальність за напади на медичних та фармацевтичних працівників.

“Стосовно права на захист фармацевтичних працівників, чимало профізорів, фармацевтів є працівниками так званої першої лінії, так само, як працівники первинної медичної допомоги, екстреної допомоги. Вони зтикаються з пацієнтами одними із перших. І тому дуже часто потребують права на захист від якихсь фізичних нападів і так далі. Тому, є дуже позитивним, що наразі у Верховній Раді зареєстрований проєкт закону, який вносить зміни до кримінального кодексу та передбачає кримінальну відповідальність саме за напади на медичних та фармацевтичних працівників під час виконання ними професійних обов`язків”, – повідомив він.

Також, учасники заходу наголошували на особливих умовах, в яких на сьогодні працюють аптечні працівники в умовах епідемії COVID19. “Від початку карантину аптекарі продовжують виконувати свою щоденну роботу, попри всі ризики і негаразди. Наша асоціація немало зробила, для того, щоб в МОЗі і в уряді звернули увагу на умови роботи аптекарів в умовах пандемії, та забезпечили їх тестуванням на COVID19. Ми писали листи, зверталися через ЗМІ та соцмережі до влади, поки нас не почули”, – наголосив, зокрема, директор ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» Володимир Руденко.

Він повідомив, що за даними АПАУ, в Україні працюють понад 300 тисяч фахівців з фармацевтичною освітою.

За даними Держлікслужби, в Україні працюють майже 20 тисяч аптек і аптечних пунктів, більше як 100 виробників лікарських засобів, понад 400 ліцензіатів мають ліцензію на оптову торгівлю, близько 200 імпортерів лікарських засобів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *