Дар’я Миколаївна Супрун (народилася 7 січня 1985 в Києві) — науковець і педагог, доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної психології та медицини Українського державного університету імені Драгоманова. Експерт секції «Україна в мінливому світі: інклюзивне, інноваційне, мисляче суспільство» у складі Експертної ради Міністерства науки і освіти України. Має багаторічний досвід наукових досліджень і викладання, розробляє та провадить тренінги, майстер-класи, семінари, супервізію.
2007 року закінчила Київський національний університет внутрішніх справ, факультет права і підприємництва за фахом «правове забезпечення підприємницької діяльності» і отримала кваліфікацію юриста. Продовжила навчання в магістратурі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, інституті іноземної філології за фахом «англійська мова та література» і отримала кваліфікацію викладача англійської мови — вчителя зарубіжної літератури.
У 2009—2011 працювала викладачем кафедри мовної підготовки та юридичної лінгвістики в Академії управління МВС, з жовтня 2010 по червень 2011 — старшим викладачем кафедри іноземних мов Національної академії внутрішніх справ.
У грудня 2011 захистила в Академії управління МВС кандидатську дисертацію на тему «Психологічні умови розвитку мотивації збереження здоров’я у керівників органів внутрішніх справ» і здобула науковий ступінь кандидата психологічних наук (PhD) за спеціальністю 19.00.06 – юридична психологія.
З липня 2011 по серпень 2016 вона доцент кафедри іноземних мов Національної академії внутрішніх справ.
В 2016—2018 навчалася в докторантурі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, де захистила докторську дисертацію на тему «Теорія та практика професійної підготовки психологів в галузі спеціальної освіти», здобула науковий ступінь доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.03 – корекційна педагогіка.
З вересня 2016 Дар’я Супрун — професор кафедри спеціальної психології та медицини в університеті Драгоманова, де розробила та викладає курси:
• «Психологія управління» (“Psychology of Management”)
• «Спеціальна психологія з методикою викладання»
• «Методологія наукового дослідження у спеціальній та клінічній психології»
• «Основи професіоналізму викладача вищої школи», «Психологія конфлікту»,
• «Тренінг особистісного зростання»
• «Психотехніка розвитку професійної ідентичності та мотивації психолога-консультанта»
Водночас забезпечує професійний розвиток психологів-практиків на курсах підвищення кваліфікації, координує дисертаційні дослідження, займається впровадженням досліджень та проєктів, керівництвом роботою науково-дослідних студій, розробкою авторських методичних комплексів тренінгових сесій, працює у міждисциплінарній команді, займається міжнародною комунікацією, проводить експертну роботу у складі Експертної ради МОН.
Входить до редколегії Наукового вісника Інституту кримінально-виконавчої служби, науково-методичного журналу «Логопедія», Наукового часопису НПУ імені М.П. Драгоманова
В 2020—2022 була стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих вчених, в 2022 нагороджена медаллю “за наукові досягнення” Пилипа Орлика.
Опубліковано на умовах CC BY-SA 4.0