Дарина Кушерець — дослідниця інтеграції штучного інтелекту та цифровізації в юридичну діяльність, в управління та адміністрування, а також в освіту. За допомогою технологій машинного навчання розвиває застосування прогнозної (предиктивної) аналітики, практики вилучення інформації із набору даних для прийняття рішень, у зазначених галузях та судових процесах. Популяризує впровадження штучного інтелекту в сферу вищої освіти України.
Дарина народилася 26 березня 1981 року в родині українського філософа, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, доктора філософських наук, професора Василя Кушерця.
З 1995 по 1998 навчалася в Українському гуманітарному ліцеї КНУ імені Тараса Шевченка з перервою на навчання протягом 1996-1997 років за рекомендацією Французького інституту в Україні у Lycée Jean-Perrin у французькому Ліоні.
В 1998 вступила до Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де в 2003 отримала дипломи з відзнакою магістра з міжнародних економічних відносин, перекладача французької мови. Водночас у 2002-2003 навчалася в магістратурі з міжнародних економічних відносин Альбертського університету в Едмонтоні, Канада, згідно з міжурядовою програмою Україна – Канада.
У 2003-2006 — аспірантка кафедри «Міжнародні економічні відносини» Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, де захистила дисертацію і отримала науковий ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю «Світове господарство і міжнародні економічні відносини».
З вересня 2006 по липень 2007 далі в тому ж Інституті міжнародних відносин, тільки тепер уже як викладач. З лютого 2009 по лютий 2011 працювала комерційним директором у ТОВ «Юрбудінвест», а з квітня 2011 по січень 2012 – комерційним директором ТОВ «МБК-Інвест», суміщуючи свою роботу з посадою доцента приватного «Університету сучасних знань», яку займала з листопада 2009 по квітень 2016. Водночас у 2012-2015 була докторанткою Інституту законодавства Верховної Ради України, де захистила дисертацію доктора юридичних наук за спеціальністю «Цивільне право цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право».
З квітня 2016 по листопад 2020 працює в приватному вищому навчальному закладі «Університет сучасних знань» (професором, проректором з розвитку, в.о. ректора) та за сумісництвом з серпня 2017 по січень 2019 — директором Інвестиційної фінансової компанії «Амантіс».
У грудні 2020 стає співзасновницею, а з січня 2021 — ректором приватного освітнього закладу «Університет штучного інтелекту та цифровізації». Є професором кафедри приватного, публічного права та предиктивного правосуддя в цьому університеті.
Досліджує питання інтеграції штучного інтелекту та цифровізації в юридичну діяльність, в управління та адміністрування, а також в освіту. За допомогою технологій машинного навчання розвиває застосування прогнозної аналітики (практика вилучення інформації із набору даних для прийняття рішень в складних процесах) у зазначених галузях та судових процесах. Популяризує впровадження штучного інтелекту в сферу вищої освіти України.
Одружена, має двох синів.
Є помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата України поточного, 9-го скликання, Лариси Білозір, членом Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, головою експертної групи з економічних дисциплін в Малій академії наук.
Авторка 5 монографій та понад 200 наукових статей.
Текст доступний на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна