Зранку 3 листопада у Києві розпочалася акція протесту “Зазіхаєте на мову? Вам дорога до Ростову!” під будівлею Конституційного суду, де мають продовжити розгляд питання конституційності Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Учасники вимагають не допустити скасування мовного закону.

“Продовження розгляду справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“ (закрита частина пленарного засідання)”, — йдеться у порядку денному засідань КСУ, що розміщений на сайті суду.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав Конституційний суд проявити державницьку позицію в ухваленні рішення щодо “мовного закону”.

“Звертаюся до суддів Конституційного суду України – проявити державницьку позицію та ухвалити рішення на користь національних інтересів України. Питання мови є фундаментальним для нашої держави: для зміцнення незалежності, утвердження ідентичності, єдності та перемоги України”, – заявив Кремінь і додав, що мовний закон повністю відповідає Конституції України й “жодних підстав для того, щоб визнати ці документи неконституційними, немає”.

Як передає кореспондентка Суспільного Дар’я Кінша, під будівлею Конституційного суду зібралося близько 30 осіб. Будівлю суду охороняють нацгвардійці та поліція.

Джерело: suspilne.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *