Департамент охорони культурної спадщини КМДА планує розробити науково-проектну документацію «Межі та режими використання зон охорони пам`ятки містобудування місцевого значення «Вулиця Хрещатик» для подальшої підготовки досьє на номінацію щодо включення вулиці Хрещатик до Попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це йдеться у тексті міської цільової програми «Охорона та збереження культурної спадщини Києва на 2019–2021 рр.».

На розробку документації заплановано виділити 1,8 млн грн на 3 роки.

Окрім того, передбачено розроблення науково-проектної документації «Межі та режими використання зон охорони пам’ятки історії, ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро». Фінансування цих робіт визначено на рівні 3 млн грн на 3 роки.

Програма включає також низку інших заходів, спрямованих на збереження культурної спадщини столиці.

«Одним із важливих пунктів є напрацювання підготовчих матеріалів до викупу аварійних пам’яток культурної спадщини та повернення до комунальної власності. У цьому питанні наразі вже все залежить від Верховної Ради. Влітку за ініціативи Департаменту були запропоновані і прийняті у першому читанні зміни до законів України щодо посилення відповідальності за доведення до руйнації пам’яток та впровадження можливості примусового викупу таких будівель у комунальну власність місцевих громад. Наразі всі пам’ятки, навіть місцевого значення, можуть бути викуплені виключно у державну власність. Вірю, на рівні Верховної Ради розуміють важливість цього законопроекту і не будуть затягувати із прийняттям у другому читанні», – сказав директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Бюджет програми на 2019-2021 роки складає 247,7 млн грн, із яких кошти міського бюджету – 102 млн грн.

Кошти будуть спрямовані, серед іншого, на реставрацію, утримання та збереження пам’яток, розробку облікових карток та проектів меж та режимів використання охоронних зон, створення Центру консервації предметів археології, запуск інтернет-порталу «Культурна спадщина міста Києва» та створення інтерактивної карти об’єктів культурної спадщини міста Києва, встановлення інформаційних стендів біля об’єктів культурної спадщини шрифтом Брайля українською та англійською мовами, організацію та проведення «Днів європейської спадщини» в місті Києві тощо.

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *