Андрій Ніцой,
директор Центру стратегічних розробок

Час від часу рускоязикіє експерти і та деякі ліберальні україно-російсько-мовні політики та журналісти вилазять на поверхню із заявами про те, що «мовне» питання в Україні є спекуляцією, що кремль чи влада використовує мовних активістів для відволікання уваги суспільства від нагальних проблем та з іншими інсинуаціями. Українці добре знають прислів’я про тих, хто найголосніше кричить «дєржі вора!». Саме ця категорія верещить про неприпустимість «радикальної українізації». Вони встановлюють нам, українцям квоти на нашу мову в теле- і радіо-ефірах. Вони генерують російсько-українську двомовність в школа і ВИШах. Вони впроваджують двомовність для так званих «національних меншин», спекулюючи на цьому понятті так само, як на терміні «радикальна українізація». Ці захисники руского міра в Україні вже тридцять років маскуються більшим чи меншим знанням мови та парадними шароварами. Але вони ніколи не уточнюють який саме смисл вкладають в значення терміну «радикальна українізація», бо насправді усе українське для них є антиросійським і радикальним.П’ята колона Кремля використовує цих критиків українських патріотів в якості напомажених «корисних ідіотів». Так само проти письменників, вчителів і науковців використовуються «будівничі собачих будок», які (ці «будки») вони самі ж прихватизували у 90-ті або віджали у 2000-ні роки.

Як на це реагувати нам, українцям? Ми мусимо й надалі робити свою справу впровадження мови, розвитку культури і мистецтва, збереженні історичної пам’яті і традицій. А тим, які вважають ці питання «провокативними», чи «не на часі», чи «розкольницькими» ми можемо порекомендувати не вискакувати зі своїми коментарями, не дратувати нас своєю неукраїнською мовою і позицією, вчити своїх дітей любити українську, а не російську Україну. І взагалі, усім, хто вважає українське питання (мова, історія, культура) провокативним або розкольницьким ми рекомендуємо не порушувати ці питання. Не провокуйте розкол своєю неукраїнською мовою. Не розколюйте Україну свої знанням кремлівського варіанту історії. Не нав’язуйте нам своїх російських героїв, свої балалайки і кокошнікі, своїх дедо морозов і «дєди воєвалі». Ми самі впораємося з нашою українською культурою і мовою. А ви нам просто не заважайте. І вчить мову та історію.

Цей текст я написав в перервах обговорення економічної стратегії виходу з кризи, в яку країну втягнули бізнесмени – «будочники» під інформаційним прикриттям любителів язика та шароварників з числа «корисних ідійотів».

Від Андрій Ніцой

директор Центру стратегічних розробок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *