На відзнаку ювілейного 20-ого мультимистецького конкурсу “Коронація слова” презентовано перше науково-довідкове видання “Коронація слова” 

Цей рік для Міжнародного мистецького конкурсу “Коронація слова” особливий. І не лише тому, що ювілейний: вже вдвадцяте конкурс оголосив про прийом рукописів на розсуд компетентного незалежного журі. Довгоочікуваною подією цієї осені стала презентація першого науково-довідкового видання «Коронація слова», підготовленого у видавництві “Світ успіху” за грантовою програмою «Знакові події для української культури» Українського культурного фонду. “Літопис сьогодення для майбутніх поколінь”, як назвала це видання Тетяна Логуш, співзасновниця конкурсу, умістив у себе нариси про 230 переможців конкурсу за попередні роки, а також науково-критичні статті про тенденції сучасної української літератури. Гортати сторінки цього видання – все одно що перегортати у пам’яті роки становлення молодої української плеяди поетів, піснярів, письменників, митців театру і кіно.Ініційований родиною Юрія та Тетяни Логушів, справжніх сподвижників сучасної української культури, конкурс багато років поспіль разом з ними підтримують меценати і благодійники, а також деякі державні установи, що опікуються українським словом, прагнуть сприяти розвитку сучасної культури, підтримують обдарованих творчих людей.

Із року в рік конкурс набирає популярності – свої рукописи сміливо надсилають не лише журналісти й письменники, яким слово стало ремеслом, а й архітектори, науковці, юристи, фермери, шкільні вчителі й професори академій, школярі й студенти. До трьох тисяч рукописів з цікавістю і прискіпливістю останніми роками читає добра сотня компетентного журі конкурсу. Щонайменше сотню нових імен в українській літературі відкриває конкурс щороку.

Номінації-фундатори конкурсу – романи й кіносценарії, що ними починалася історія “Коронація слова” у 2000-ому році, доповнилися ще двома: “П’єси” і “Пісенна лірика”. І з часом до основних нагород додалися й спеціальні відзнаки для творів і авторів. До речі, деякі з відзнак ініційовані колишніми конкурсантами, які, здобувши кілька перемог у конкурсі, з роками стали членами компетентного конкурсного журі. Що більше років “Коронації слова”, тим молодіше його учасники. Окремою гілкою виокремився конкурс дитячих рукописів: діти пишуть і для дітей, і для дорослих. Поза тим, конкурс сприяє співпраці видавців з авторами, і не обов’язково з “коронованими”, часто трапляються бестселери від учасників конкурсу, що не отримали відзнак чи нагород.

За рейтингами “Коронація слова” – найпрестижніший, найдовготриваліший соціально відповідальний проект в Україні. Сміливо можна твердити: такі популярність і розвій конкурсу можливі завдяки довірі організаторам і великій вірі у силу рідного слова. «Коронація слова» – це проект нашого життя, у який ми вклали серце і душу, – говорить Тетяна Логуш. – Ми дякуємо авторам, які були з нами всі ці 20 років, тим, що перемагали, і тим, що не втрачають надії перемогти. Тим, що повірили в нашу спільну справу, повірили в себе, і допомогли нам створити потужну спільноту багатосотенного літературного авангарду, а читачам дати захопливі твори сучасних письменників десятимільйонними накладами”.

Про весь цей здобуток конкурсу, про те, як він став потужним рушієм не лише в письменницьких і видавничих колах, а й у всьому україномовному суспільстві, перетнувши кордони і нівелювавши політичне різноголосся, здіймаючи “третю хвилю” письменників  в українській літературі від часу становлення незалежності України, розповідає перше науково-довідкове видання “Коронація слова”. Видання розраховане на літературознавців, викладачів-філологів, учителів словесності, студентів, учнів, усіх хто цікавиться сучасною українською літературою.

Зміст цієї статті не є офіційною позицією Українського культурного фонду.

 

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *