33 дорослих і 12 дітей, хвороби яких наразі не лікуються в Україні, найближчим часом отримають необхідне лікування у закордонних клініках за державний кошт. Таке рішення прийняла Комісія МОЗ України з питань направлення для лікування за кордоном під час третього засідання у 2019 році.

18 пацієнтів направлено для проведення трансплантації кісткового мозку, інших – для проведення трансплантації органів. На лікування цих українців буде витрачено понад 80 мільйонів гривень із державного бюджету та залишків коштів, що знаходяться на рахунках іноземних клінік.

Раніше, цього року вже було направлено на лікування в закордонних клініках 75 людей. Відтак загалом станом на 15 березня вже є рішення щодо 120 пацієнтів.

До іноземних клінік за програмою «Лікування громадян України за кордоном»

направляються громадяни України для отримання медичної допомоги переважно з приводу онкогематологічних, онкологічних, нейрохірургічних, кардіохірургічних захворювань та вроджених аномалій розвитку у разі неможливості її надання в умовах закладів охорони здоров’я України. Лікування за кордоном як виключний захід передбачений для громадян, захворювання яких не лікуються на території України незалежно від віку, статі, соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших ознак.

Джерело: Урядовий портал

Від Тетяна Череп-Пероганич

Журналістка, письменниця, громадська діячка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *