У  побудують Міжнародний центр дитячої наукової творчості. За задумом, центр має стати майданчиком для проведення всеукраїнських і міжнародних конкурсів, олімпіад, підготовки молодих науковців.

На базі центру створять обсерваторію та 12 лабораторій (природничих наук, технологій, інженерії та математики), готель для викладачів, молодіжний хостел, їдальню, спортивний комплекс та сферичний кінотеатр.

Проєкт реалізує Мала академія наук під егідою ЮНЕСКО. Повідомляється, до проєктування та обладнання лабораторій залучили фахівців NASA, Європейської організації з ядерних досліджень CERN та Аргонської національної лабораторії (дослідницький центр Міністерства енергетики США).

«В усій Європі немає такого центру з науковими лабораторіями, який міг би прийняти 500 школярів. Найбільш знаний на сьогодні – XLAB у Ґеттінґені – має 2 чи 3 лабораторії, де можуть перебувати 12 учнів. Натомість ця локація дасть можливість проводити міжнародні змагання найвищого рівня саме в Україні. Це престиж і авторитет нашої країни як інтелектуальної та високотехнологічної держави. До 2017 року, на жаль, українські школярі практично не брали участі в міжнародних конкурсах. А на сьогодні їм доступні понад 50 конкурсів, діти привозять понад 180 нагород на рік. Ми вийшли на рівень, коли вже нам пропонують міжнародні олімпіади проводити в Україні. Такі заходи відвідують президенти країн. Це топрівень», – зазначив президент МАН Станіслав Довгий.

Завершити будівництво планують в 2023 році. Його вестимуть у межах програми «Велике будівництво».

Фото – пресслужба НЦ “Мала академія наук України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *