Кабінет Міністрів погодив укази Президента “Про призначення державних стипендій видатним діячам освіти” та “Про призначення довічних державних стипендій видатним діячам освіти”.

Відповідні проєкти указів Президента члени уряду схвалили без обговорення на засіданні в середу, 18 серпня.

“Нагальність прийняття проєкту акта пояснюється необхідністю призначення довічних державних стипендій для видатних діячів освіти у порядку, передбаченому пунктом 7 Положення про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери, затвердженого указом Президента України від 10 вересня 2011 року № 906, відповідно до якого проєкти указів Президента про державні стипендії вносяться на розгляд Президента України двічі на рік — до 10 березня та до 30 вересня”, – ідеться в пояснювальній записці до проєкту указу про призначення довічних державних стипендій видатним діячам освіти.

Такі ж обґрунтування наведені і в пояснювальній записці до проєкту указу про призначення державних стипендій видатним діячам освіти.

Таким чином, документи передбачають призначення довічних державних стипендій 6 видатним діячам освіти, які досягли сімдесятирічного віку, та строком на два роки – державні стипендії 18 видатним діячам освіти.

Зазначається, що проєкти актів розроблені відповідно до указів Президента України від 10 вересня 2011 року № 906 “Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери” за результатами відбору згідно з рішенням конкурсної комісії Міністерства освіти і науки щодо кандидатів на одержання державних стипендій.

У документах вказано, що реалізація проєкту акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного бюджету.

Як повідомляв Укрінформ, у червні 2021 року Президент Володимир Зеленський призначив довічні державні стипендії 14 видатним діячам науки, які досягли сімдесятирічного віку та строком на два роки державні стипендії 30 видатним діячам науки.

За інформацією Укрінформу

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *