Вчора, 20 березня, у Будинку кіно кияни та гості міста мали можливість подивитися перший народний український фільм “Чорний козак”. Він створений виключно за волонтерські кошти.

Як зазаначив режисер стрічки Владислав Чабанюк, усі кошти виручені від прокату підуть на потреби та лікування важкопоранених військовослужбовців.

“Так, як кіно народне, зроблене за гроші народні, то й те, що отримають творці від його прокату, теж піде в народ. А точніше на лікування наших українських воїнів-захисників”, – зі сцени повідомив він.

До речі, знімали картину з труднощами, перепонами, але з незгасимим ентузіазмом, впродовж десяти років.

В основі сюжету містична історія кохання в реаліях XVI-XVII століть. Це українська історична фентезі-стрічка. Сценарій до фільму базований на казці Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття».

У фільмі немає професійних акторів. Лише головну роль зіграла акторка Марина Юрчак. Проте, дуже майстерно і гармонійно виглядали  всі, хто був у ньому задіяний.

Частина зйомок відбувалася у селі Легедзине на Черкащині, де знаходиться очолюваний Владиславом Чабанюком Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура»,  також зйомки відбувалися в “Мамаєвій Слободі” та у Пирогові.

Привітав  присутніх з народженням ще однієї прекрасної вітчизняної художньої стрічки Міністр культури Євген Нищук.

 

Від Юрій Пероганич

Громадський діяч в ІТ, культурі й освіті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *